BARO’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ

Gündem 4 Şubat 2018 10:43
Videoyu Aç BARO’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ
A
a

Türkiye Barolar Birliği çatısı altında Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm konusunda Türkiye Barolar Birliği tarafından başlatılan çalışma kapsamında, Düzce’de sorunlar, çözümler ve pratik bilgilerin aktarıldığı eğitim semineri verildi.

Düzce Baro Başkanı Avukat Azade Ay'ın girişimleriyle başlatılan Kentsel Dönüşüm Eğitimi, Düzce Barosunca düzenlenen seminerle gerçekleştirildi.Düzce’de bulunan bir otelin konferans salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Zehreddin Arslan, Avukat Ali Rıza İlgezdi ve Avukat Şeref Kısacık, kamulaştırma, kamulaştırmaya karşı başvuru ve davalar, kentsel dönüşümün şartlarıyla ilgili Düzce ve ilçe belediyeleri imar kurullarında çalışan yetkililerle avukatlara bilgiler aktardı.

Mülkiyet hakkı temel hak ve hürriyetlerden biri”
Seminerin açılışında yaptığı konuşmada, bireylerin hak ve hürriyetleri ne derece korunuyorsa o derece demokrasiden bahsetmenin mümkün olduğunu kaydeden Düzce Baro Başkanı Azade Ay, “Mülkiyet hakkı anayasamızca da korunma altına alınmış temel hak ve hürriyetlerden biridir. Kamulaştırma ise bu hakkın temelini ilgilendirdiğinden özel bir düzenlemedir. Bunun için önemli olması bakımından bu konu hakkında bir seminere ihtiyaç duymuştuk. Bugün de alanında uzman arkadaşlarımızın katılımlarıyla seminerimizi gerçekleştiriyoruz” ifadelerinde bulundu.Ay, seminerin verimli geçtiğini ve sonuçlarının ilerleyen dönemde kendisini göstereceğini sözlerine ekleyerek seminere katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri