BARO'DA 2. AY DÖNEMİ

Siyaset 21 Ekim 2018 18:08
Videoyu Aç BARO'DA 2. AY DÖNEMİ
A
a

Düzce Barosu 10. Olağan Genel Kurulu'nda 2 aday başkanlık için yarıştı. Sandığa giden avukatların oyları sonucunda Düzce Barosu'nun ilk kadın başkanı olan Azade Ay, 113 oyla yeniden baro başkanı seçilirken, rakibi Doğan Eser 89 oyda kaldı. Seçimin ardından bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Baro Başkanı Azade Ay, " " dedi.

10. Olağan Genel Kurul sonucunda Düzce Barosu'nda başkan değişmedi. Mevcut Başkan Azade Ay, seçimin kazananı oldu.

Genel kurulun 20 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilen birinci oturumu, divan oluşturulması ile başladı. Yönetim kurulu çalışma ve hesap raporları ile denetleme ile disiplin kurulu raporlarının okunmasıyla ilk gün oturumu sona erdi. Seçim işlemi ise bugün yapıldı. Düzce'deki baroya kayıtlı avukatların, sabah saat 09.00'da Düzce Barosu yeni hizmet binasında sandık başına gittiği seçimlerde oy kullanma işlemi saat 17:00’da sona erdi. Genel kurulda 2 aday, başkanlık için yarıştı.

Mevcut Baro Başkanı Av. Azade Ay ve Av. Doğan Eser’in aday olduğu baro seçimleri sonucunda, Azade Ay 113 oyla görevine devam etmeye hak kazandı. 89 oyda kalan Avukat Doğan Eser ise 24 oyla seçimi kaybetti.

Düzce Barosu'nun seçimlerinde baro başkanının yanında yönetim kurulu için 8, denetleme kurulu için 3, disiplin kurulu için 3 ve Türkiye Barolar Birliği delegeliği için de 2 kişi seçildi. Söz konusu organ seçimleri için çarşaf liste uygulaması yapıldı.

 

Baro'nun ilk kadın başkanı ile devam

Öte yandan Düzce Barosu'nun ilk başkanı olan Hidayet Can 3 yıl, ardından başkan olan Ahmet Kurtuluş ise 4 yıl görev yapmıştı. Kurtuluş'tan sonra göreve seçilen Ali Dilber, 10 yıl ile en uzun başkanlık unvanını elinde bulunduran baro başkanı olurken, 2016 yılındaki 9. genel kurulda başkanlığa tekrar talip olmamıştı. Azade Ay ve Metin Güçlü arasında oldukça çekişmeli geçen seçimler sonucunda Azade Ay, baronun ilk kadın başkanı olurken, son seçimde yeniden aday olan Ay, avukatların çoğunluk oyları ile görevine devam etmeye hak kazandı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri