BANKALAR NORMAL MESAİYE DÖNDÜ…

Gündem 6 Mayıs 2020 15:11
Videoyu Aç BANKALAR NORMAL MESAİYE DÖNDÜ…
A
a

Düzce’de Koronavirüs tedbirleri kapsamında saat 12.00 ila 17.00 arasında hizmet veren bankalar, normal mesai saati 09.00 ile 17.00 saatleri arasında yeniden hizmet vermeye başladı. 

Düzce’de bazı bankaların normal mesaiye döndükleri gözlenirken, bu bankalarda yoğunluk oluşmadığı gözlemlendi. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler neticesinde bankaların çalışma saatlerinde önemli değişiklikler yapılmıştı. Yarım gün çalışmaya başlayan bankalar, normalleşme sinyalleri ile birer birer eski düzene dönmeye başladılar.
Alınan tedbirlere ek olarak bankalardaki yoğunluğu ortadan kaldırmak ve banka şube sayısını azaltmak için çalışma saatleri azaltılmıştı. Tam mesai yerine yarım mesai yapan bankalar, sınırlı sayıda müşteriye hizmet vermeyi planlamış ve bu süreçte dijital bankacılık işlemlerine olan yönelimini artırmıştı.
Normal süreçte 09:00 ila 17:00 saatleri arasında hizmet veren bankalar, salgın döneminde yayınlanan tavsiye niteliğindeki karar ile birlikte mesai saatlerini değiştirmişlerdi. Bu durum mecburi olmadığı için kamu bankaları bu süreçte de tam mesai yaparken pek çok özel banka çalışma saatlerinde kısıtlamaya gitti. Verilen karar sonrasında bankaların büyük bir kısmı 12:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet vermeye başlamıştı.
Türkiye’nin normalleşme sürecine girmesinin ardından, Düzce’de ki özel bankalar da normal mesai saatleri arasında hizmet veremeye başladı.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri