BALIKÇILAR UZUN SÜREDİR BUNU BEKLİYORDU

İlçe Haber 26 Mayıs 2021 11:29
Videoyu Aç BALIKÇILAR UZUN SÜREDİR BUNU BEKLİYORDU
A
a

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığı tarafından balıkçı barınağı içerisine bir sosyal tesis kazandırıldı. Balıkçı esnafının ihtiyacı olan tesis, konumu ve mekan özellikleriyle göz doldurdu.

Akçakocalı balıkçıların uzun süredir ihtiyacı ve beklentisi olan dinlenme mekanı nihayet yapıldı. Bakanlık tarafından onayı alınan tesis için gerekli olan yasal izin ve müracaatların yerine getirilmesi sonrası yapım çalışmaları geçtiğimiz ay başladı. Hızla devam eden sosyal tesis inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı.
Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş’ın özel olarak ilgilendiği proje kısa sürede bitme aşamasına geldi. Başkan Karakaş, günlük mesaisinin büyük bölümünü tesisin yapım çalışmalarına ayırarak örnek bir yapının ortaya çıkmasını sağladı.
Balıkçılığın olduğu tüm yerlerde bir benzeri olan sosyal tesis, genellikle sabaha karşı denize açılan esnafın dinlenip hazırlıklarını yaptığı bir yer olarak önemli bir eksikliği gidermiş olacak.
Tesisin yapıldığı yer, konumu ve mekan özellikleriyle herkesin beğenisini kazanırken, sosyal tesisin balıkçı olmayan vatandaşların da kullanımına açık olacağı öğrenildi.
Böylelikle balıkçılar için elzem olan bir dinlenme noktası da barınağa kazandırılmış oldu.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri