BAKIN ÇOCUKLAR NELER İSTİYOR…

Gündem 22 Nisan 2018 10:53
Videoyu Aç BAKIN ÇOCUKLAR NELER İSTİYOR…
A
a

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu kez habere ekibimiz çocuklara mikrofon uzattı ve “23 Nisan’da 1 günlüğüne Düzce Valisi koltuğuna siz otursaydınız Düzce’ye ne yapardınız?” diye sorduk. İşte hem gülümsetici hem de düşündürücü yanıtlar…

Mikrofon uzattığımız Feyza Ceylan, okul formlarının kalkması yönünde isteğini aktardı ve “Okul formalarının kalkması, ders saatlerinin daha kısa teneffüslerin daha uzun olmasını isterdim.” dedi.Şeyma İklim Akbal; okulların sabahçı ve öğlenci kavramlarını kaldırıp tam gün olmasını istedi.23 Nisan günü tüm çocukları sevindirmek istediğini söyleyen Ekin Sezgin; “O gün tüm çocuklar mutlu olsun isterdim. Tüm çocuklara çikolata, şeker, balon dağıtırdım. O gün çalışmak zorunda olan herkesin 23 Nisan törenin olduğu yerlere gitmesini isterdim.” diye konuştu.

Tatilleri 5 gün okulları, 2 gün yapardım”
Lunaparkın yetersiz olduğunu ‘Otopark yerine lunapark’ yorumuyla dile getiren Ali Miran Aydın; “Tatilleri 5 gün okulları, 2 gün yapardım. Boş arazilere otopark yerine biraz daha lunapark yapılsın isterdim” diye belirtti.Emir Yiğit Yıldırım da otoparklar yerine daha çok lunapark yapılmasını istedi.Daha çok park yapılmasını isteyen Mert Erol, derslerin kısaltılması yönünde de isteğini aktardı.“Dersleri kısaltıp, teneffüsleri uzatırdım. Ders saatlerini 25 dakika yapardım.”

Okullarda kıyafet konusunda serbestlik olsun”
Kız çocuklarına spor konusunda destek olmak isteğini belirten Şevval Kalay, “Kızlara futbol desteği verirdim. Okullarda kıyafet konusunda serbestlik olsun isterdim.” şeklinde konuştu.Azra Yılmaz da “Okulların sadece hafa sonu olup, hafta içi tatil olmasını isterdim.” dedi.Esranur Aydın okullar için gezi yapmak istediğini belirterek şöyle devam etti: “Okullarda ders saatlerini değiştirirdim. Okullar için gezi yapardım. Ders saatleri 40 dakikaysa 10 dakika düşürürdüm. Müze olan yerlere de gezi düzenlerdim.”Yusuf Otlu ise futbol sahalarının yetersiz olduğunu ve her mahalleye futbol sahası yapılması talebini dile getirdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri