BAKANDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Gündem 13 Mayıs 2018 16:47
Videoyu Aç BAKANDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği üst komisyon toplantısında AK Parti milletvekili adaylarının belirleneceğini belirterek, “Düzce dahil 81 ilin AK Parti milletvekili adayları 21 Mayıs’ta ilan edilecek.” dedi. Ayrıca seçim sürecinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ya da Başbakanı Binali Yıldırım’ın mutlaka Düzce’ye geleceğini açıkladı.

Koçyazı Mahallesi'nde engelli vatandaşlara yönelik hayata geçirilen Yüzme Havuzu Projesi’nin temel atma törenine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Düzce’de 5 uzman doktor atandı
İlk olarak sağlık alanında açıklamalarda bulunan ve doktor takviyesi yapıldığını belirten Bakan Özlü, şu ifadeleri kullandı: “Sağlık bakanımızla konuştuk, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 1 deri ve zührevi hastalıklar uzmanı, 1 kardiyoloji uzmanı, 1 göğüs hastalıkları uzmanı, 1 nefröloji uzmanı olmak üzere toplam 5 uzman ataması yapıldı. Bu arkadaşlar göreve başlayacak. Doktor sıkıntısı olmayacak. Ayrıca Düzce’ye 137 sağlık personeli ataması yapıldı.”

21 Mayıs’ta adaylar ilan edilecek”

AK Parti’deki aday belirleme sürecine ilişkin de konuşan Özlü, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği üst komisyon toplantısında AK Parti milletvekili adaylarının belirleneceğini söyledi. Özlü, şunları kaydetti:“Bizim partimizde çok sayıda müracaat var. Geçen hafta genel merkezde alt komisyonlarda mülakatlar yapıldı. Mülakatlar tamamlandı, raporlar hazırlandı üst komisyona verildi. Gelecek hafta içerisinde üst komisyon çalışmaları yürütecek. Bu çalışmalara zaman buldukça cumhurbaşkanımız eşlik edecekler. Dolayısıyla sayın cumhurbaşkanımızın başkanlığında yapılacak olan üst komisyon toplantısında Düzce dahil 81 ilin AK Parti milletvekili adayları belirlenecek. 21 Mayıs’ta da ilan edilecek. Sayın cumhurbaşkanımızın en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Düzce için bir sorun yok. Kendileriyle görüştüm Düzce’ye son derece güveniyorlar.”

Son derece yakışıksız bir hadise”
CHP’den İYİ Parti’ye geçen 15 vekilin tekrar partisine geri dönmesi ile ilgili soruya ise şu yorumda bulundu: “Ne söyleyelim. Komedi gibi. İstifa ediyor, geri çağırıyor yani bir tiyatro, bir komedi. Şimdi bakın bunun nesine güveneceksiniz? Durum değişiyor istifa ediyorlar, durum değişiyor tekrar geri dönüyorlar. Son derece şık olmayan, son derece yakışıksız bir hadise. Ama 24 Haziran’da milletimiz her şeyi görüyor milletimiz bunun takdirini yapacaktır.”

Bir anlaşmazlık varsa ikisi çözsün”
Bir süre önce açılışı yapılan Düzce Teknopark binası ile ortaya çıkan alacak tartışması ile ilgili de konuşan Özlü, ilave masrafın idareye bildirilmediğinin altını çizdi.Özlü, “Teknoparkla ilgili ihalesi yapıldığında arkadaşlar bana ilettiler. Dediler ki ’28 milyon 750 bin TL’lik bir ihale yaptık’ dediler. Bende hepsini ödeyeceğimizi söyledim. Sözleşme yapıldıktan sonra bakanlık olarak 28 Milyon 750 bini ödedik. Ancak inşaat yapılırken kazılarda ilave bir takım işler olduğunu söylediler. O süreçten benim haberim olmadı. Bu işler yapılırken şayet böyle bir ilave masraf çıkarsa bu idareye bildirilir. Sözleşme değişikliği yapılır. Her şey bitmiş binayı açıyoruz birisi çıkıyor diyor ki ‘7.5 milyon alacağımız var’ diyor. Nereden, hangi sözleşme, kim imzalamış? Ben bilmiyorum. Sözleşme imzalandığı tarihteki 28 Milyon 75 bin TL’yi biz ödedik bakanlık olarak. Onun dışında firmayla Teknopark yönetimi arasında bir anlaşmazlık varsa ikisi çözsün.” dedi.

Ya cumhurbaşkanımız ya da başbakanımız mutlaka Düzce’ye gelir”
Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne yönelik 55 ili ziyaret edeceğini de belirten Bakan Özlü, “Tam listeyi bilmiyorum. Ama bu seçim sürecinde ya cumhurbaşkanımız ya da başbakanımız mutlaka Düzce’ye gelirler.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri