BAKAN ZİYARETİ “KURALI” HATIRLATTI

Gündem 2 Ağustos 2017 11:03
Videoyu Aç BAKAN ZİYARETİ “KURALI” HATIRLATTI
A
a

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından D-100 Karayolu Soğancı mevkiine yeni düzenleme getirildi. Buna göre; D-100 üzerinden bariyer açılarak sağlanan giriş-çıkışlar kapatılıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın Düzce ziyaretinden bir gün önce apar-topar gerçekleştirilen bu uygulama esnafın tepkisini çekti.

Trafik Kanunu’na göre karayollarından bariyer açılarak yan yollara giriş-çıkış yapılması yasak… Ancak D-100 Karayolu’nun Düzce kesimindeki bazı yan yollarda bu yasağa uzun süredir göz yumuluyordu. Ta ki Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yarın Düzce’yi ziyareti edecek olmasına kadar…

Karayolları Genel Müdürlüğü, bakanın ziyareti öncesi D-100 Karayolu’ndaki yan yollara ulaşımı sağlayan bariyer açıklarını apar-topar kapatmaya başladı. Ancak bu durum bölge esnafını isyan ettirdi. İddiaya göre esnafa hiçbir bilgi verilmeden sabah saatlerinde yol kapama işlemine başlandı. Bu durumdan rahatsız olan esnaflar yetkililerden yardım beklediklerini ve acil çözüm getirilmesi gerektiğini söylediler.

İş yerlerinin durumdan olumsuz etkilendiğini dile getiren Tuncay A. yetkililerden mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

''Şu anki durumdan esnaf olarak mutsusuz.24 saat hizmet veren iş yerlerimizin önünü yol boyunca bariyerlerle E-5 e giriş çıkışını kapatıyorlar. 24 saat hizmet veren yerlerin bu şekilde kapatılmasının mantıklı bir açıklamasını bekliyoruz yetkililerden. Mağduruz, yetkililere sesleniyoruz, en kısa zamanda çözülmesini bekliyoruz.''

Gökay G. isimli bir esnaf ise Bakan Faruk Özlü’ye seslenerek bu durumun umursanmasını istedi.

''Yetkililerden yardım istiyoruz milletvekillerimizden, sayın bakanımız Faruk Özlü'den çünkü burası E-5 Karayolu buradan İstanbullu geçiyor, Ankaralı geçiyor Düzceli geçiyor, buralar kapandığı zaman buradaki 25 yıllık bir iş yeri, biz nasıl para kazanacağız? 30 tane çalışanımız var. Yetkililerimizden yardım istiyoruz, mağduruz, D100 üzerinden yan yola giriş çıkışlar kapatılıyor. 25 yıllık eski bir esnaf yeri burası biz ne yapacağız, nasıl para kazanacağız? Düzceli milletvekillerimizden sayın bakanımız Faruk Özlü’den yani herkesten yardım bekliyoruz. Bu durumu umursamalarını istiyoruz, buna bir çözüm getirmelerini istiyoruz.”

Naci Y. ise alınan kararın insanların ekmeği ile oynamak olduğunu dile getirdi.

''Çalışan 30 kişinin ekmeği ile oynuyorlar burada, yazık günah değil mi? Bu gördüğünüz E5-ten Dünya'nın her yerine gidiliyor, bu yolu kullanan vatandaşlar buraya geliyor, buradan çıkıyor onların sayesinde burada çalışan 30 kişi ekmek yiyor. Boydan boya buranın kapatılmasının bir anlamı yok. '' dedi.


 


 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri