BAKAN KOCA YENİ TABLOYU PAYLAŞTI

Sağlık 26 Mayıs 2021 11:43
Videoyu Aç BAKAN KOCA YENİ TABLOYU PAYLAŞTI
A
a

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15-25 Mayıs tarihleri arasında 100 bin kişide görülen COVİD-19 vaka sayılarını açıkladı. Düzce’de son 10 gündür durağan seyreden azalış haftalık tabloya da yansıdı. Düzce’de haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı önceki hafta 127,88’e gerilerken, 15-21 Mayıs tarihleri arasında bu sayı 118,02 olarak kaydedildi.

8-14 Mayıs arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı.
“covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaşılan tabloya göre; 15-25 Mayıs tarihleri arasında illere göre haftalık vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 123,88, Ankara'da 123,02, İzmir'de 72,75 oldu.
“Düşüş eğiliminin sürüyor”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vaka sayılarındaki düşüş eğiliminin sürdüğünü belirtti. Koca, "Olumlu seyir sürüyor. Birlikte mücadele ile başaracağız." ifadelerine yer verdi.
Düzce’de vaka seyri durağan…
Düzce’de haftalık verilerin açıklanmaya başlandığı şubat ayından nisan sonuna kadar koronavirüs vaka sayıları kontrolden çıkarak artmaya başlamıştı. Nisan ayında tavan yapan koronavirüs vaka sayıları alarm verirken alınan sıkı tedbirler sonucunda düşüş eğilimine geçilen Düzce’de bu hafta da düşüş az da olsa devam etti.
Düzce’de geçtiğimiz haftalarda 567’ye kadar çıkan haftalık 100 bin kişiye düşen vaka sayısı önceki hafta127,88’ye son hafta ise 9 puanlık azalma ile 118.02’e geriledi. Buna göre geçen hafta toplam 466 yeni vaka tespit edilen Düzce'de günlük ortalama vaka 66.5 oldu
Verilerde son 10 gündür azalışta yaşanan durağanlaşma haftalık tabloya yansıdığı görüldü.
 Koronayla mücadeleyi elden bırakmamalıyız
Tam kapanmada hızla düşüşe geçen vaka sayılarının kontrollü normalleşme sürecinde stabil bir görüntü çizmesi akıllara "Vatandaşlar tedbir ve kısıtlama kurallarına yeteri kadar uymuyor mu?" sorusunu getirdi. Mücadelenin daha iyi noktalara çıkarılması için vatandaşlara tedbirlere tam uyum çağrısı yapan uzmanlar, salgının kontrol altına alınabilmesi ve normal hayata dönüş için düşüş eğilimin hızla devam etmesi gerektiğini aktardı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri