BAKAN İKİ PROJEYİ AÇIKLADI

Gündem 4 Eylül 2017 11:25
Videoyu Aç BAKAN İKİ PROJEYİ AÇIKLADI
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Efteni Gölü’nü Abant Gölü gibi yapmak amacıyla hazırlanan projeye yönelik ihalenin 24 Ağustos’ta 45 milyon liraya yapıldığını söyledi. Özlü sokak hayvanları için oluşturacakları doğal yaşam alanını ise Subaşı Köyü sınırlarındaki orman arazisinde hayata geçireceklerini ifade etti.

AK Parti’nin bayramlaşma programına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü üzerinde çalışılan iki projenin geldiği son durum hakkında önemli bilgiler verdi.

 Düzce’nin bir Abant Gölü olacak
Efteni Gölü’nü Abant Gölüne dönüştürmek için üzerinde çalışılan proje ile ilgili konuşan Özlü “Burayı Abant Gölü haline getireceğiz. 24 Ağustos’ta ihalesi yapıldı. Yaklaşık 45 milyon lira civarında ihale yapıldı. İhale süresi tamamlandıktan sonra bekleme süresi var. Yer teslimi yapacağız. Efteni Gölü içerisinde 133 hektarlık bir göl oluşturuyoruz. Etrafından güzel düzenlemeler yapacağız. Düzce’nin bir Abant Gölü olacak.” dedi.

Sokak hayvanları için doğal yaşam alanı oluşturacağız
Sokak hayvanları için bir proje üzerinde çalıştıklarını anımsatan Özlü, “Sokak hayvanları için doğal yaşam alanı oluşturacağız. Yapacağız proje için yer tespit ettik. Akçakoca yolu üzerinde Subaşı Köyü yakınlarında orman arazisini aldık. Sokak hayvanları için yaşam alanı yapacağız. Tertemiz pırıl pırıl bir yer olacak. Sokak hayvanlarını toplandığı esir kampı gibi bir yer olmayacak. Proje masrafının yüzde 40’ını Orman Bakanlığı karşılayacak. Kocaeli’de, Samsun’da birçok yerde örnekleri var. Sokak hayvanlarını toplayacağız. Sağlık taramasından geçireceğiz. Hayvanları kısırlaştırarak yaşam alanında toplayacağız. Hayvansever dernekleri ile konuşacağız. Hayvanları sahiplendireceğiz.” diye konuştu. Özlü’nün açıklamaları partililer tarafından alkış aldı.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri