BAKAN’DAN İYİ HABER GELDİ

Gündem 1 Nisan 2020 15:39
Videoyu Aç  BAKAN’DAN İYİ HABER GELDİ
A
a

Koronavirüs salgını nedeniyle Düzce’de işsiz kalan veya kalma tehlikesi yaşayan vatandaşlara iyi haber Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi. Albayrak, "İşini, gelirini kaybeden vatandaşlarımızın sorunlarını ivedilikle çözmek için var gücümüzle uğraşacağız." dedi.

 
Tüm dünyayı tehdit eden ve Türkiye’de de giderek yayılan koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik yönden sıkıntılı bir süreçten geçilirken, Düzce’de birçok vatandaş ayakta durmakta zorlanan işletmeler nedeniyle işini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Genel ve büyük bir sorun haline dönüşen bu konuda iç rahatlatan açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi.
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Albayrak, "Sağlam finans sektörümüz, kapsayıcı sosyal güvenlik sistemimiz ve güçlü sağlık altyapımızla dünyadaki pek çok ülkeden daha iyi durumdayız." ifadelerini kullandı.
Albayrak, firmalara seslenerek, "İşçi çıkarmak ya da ücretsiz izin yerine 'Kısa Çalışma Ödeneği'ne başvursun, vatandaşımız maaş almaya devam etsinler. İşini, gelirini kaybeden vatandaşlarımızın sorunlarını ivedilikle çözmek için var gücümüzle uğraşacağız " dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri