BAKAN’DAN FLAŞ SÖZLER

Gündem 24 Temmuz 2017 15:01
Videoyu Aç BAKAN’DAN FLAŞ SÖZLER
A
a

ÖTV, KDV ve kurumsal vergilerin geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, otomobil, sigara ve içkide verginin gerçekten çok yüksek olduğuna dikkat çekti. Ağbal ayrıca çok sayıda sürücünün de tepkisine yol açan TEDES ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, otomobil, sigara ve içkide verginin gerçekten çok yüksek olduğuna dikkat çekti ve artık artış olmayacağının mesajını verdi. Bakan Ağbal, dronelara ÖTV getirmeye, yapılandırmadan faydalanmayanlara ise tahsilat ziyaretine hazırlanıyor.Bakan Ağbal'ın dikkat çektiği konulardan biri de, çok sayıda sürücünün de tepkisine yol açan TEDES cezaları oldu.

Sonra bir gördük ki bunu belediyeler şirketlere devretmiş
Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) ile ilgili daha önce yaptığı eleştirilerin hatırlatılması üzerine Bakan Ağbal, “Sözlerimin arkasındayım. Gerekli uyarılar ve uyarıcı levhalar konulmadan TEDES uygulamalarının yapılması haksızlıktır. Çok iyi niyetlerle yola çıktık dedik ki, bir kazan kazan. Yani belediyeler bu sistemi kuracak. Ben bir kamu kaynağı harcamadan bir ceza sistemi kuruyorum. Sonra bir gördük ki bunu belediyeler şirketlere devretmiş.

Açgözlülük
‘Bir de açgözlülük diyeceğim açgözlülük olunca da her yere kurmuşlar onu.’ Şeklinde çarpıcı ifadelerle açıklamalarına devam eden Ağbal, “İçişleri Bakanlığı ile bu konuda bir farklı fikrimiz yok. Bu elektronik denetim sistemi (EDS) bence doğru bir proje, bu projenin yaygınlaştırılması lazım. Bu projenin iş modelinin aslında belki de belediye belediye değil bölgesel olarak yapılması gerekiyor. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ‘Bu konuyla ilgili bir çalışın bakalım, buradan bir özelleştirme uygulaması çıkarabilir miyiz’ diye de bir talimatım oldu. Arkadaşlar da şu anda onu çalışıyorlar. Yani bölgesel düzeyde belli kural, kaide ve standartlarla böyle bir uygulamada yapabiliriz. Amaç gelir elde etmek değil aslında, trafik kurallarına uyulmasını sağlamak” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri