BAKAN 81 İL MÜDÜRÜNÜ TOPLADI

Gündem 25 Şubat 2019 13:38
Videoyu Aç BAKAN 81 İL MÜDÜRÜNÜ TOPLADI
A
a

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 81 ilin Ticaret İl Müdürleri ile bir araya geldi. Haksız fiyat artışlarına karşı denetimlerin devam edeceğinin sinyalini veren Bakan Pekcan, "Ticaret İl Müdürlüklerimizin katkılarıyla haksız fiyat artışlarına karşı Türkiye genelinde denetimlerimiz kararlılıkla devam ediyor” dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Bakanlık binasında gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada81 il ticaret müdürleriyle buluştu. Bakanlık olarak hedeflerinin Türkiye’de ticaretin kolay ve güvenilir şekilde yapılmasını sağlamak olduğunu söyleyen Pekcan, haksız fiyat artışlarına karşı denetimlerin süreceğini söyledi. Firmaların ancak iç pazarda güçlenmesi durumunda uluslararası arenada rekabet edebileceğini dile getiren Bakan Pekcan, “İç ticarette, üreticisinden tüketicisine kadar tüm halkımıza refah getirecek şartları oluşturarak, modern bir piyasa ekonomisinin temellerini güçlendirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu. Bu kapsamda,  esnaf ve sanatkarlar, tacirler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine hizmet verdiklerini dile getiren Pekcan, Ticaret İl Müdürlüklerinin de Bakanlığın taşra teşkilatının en önemli yapı taşlarından biri olduğunu ifade etti.
 
Bakan il müdürlerine teşekkür etti
    
Ticaret İl Müdürlüklerinin yalnızca rutin görevleri icra eden bir teşkilat olmadığını dile getiren Pekcan, müdürlüklerin sahada aktif olarak yer almasının ve vatandaşların yanında olmasının büyük önem taşıdığını kaydetti. Yurt genelinde denetimlerin kararlılıkla devam ettiğini ifade eden Pekcan, ‘Denetimlerimizin olumlu sonuçlarını görüyoruz’ dedi. Pekcan, yaşanan süreçte haksız fiyat artışları konusundaki özverili çalışmaları için Ticaret İl Müdürlerine ve dürüst ticaret yapan esnaf ile tacirlere teşekkür etti.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri