BAKAN: MELEN PROJESİ'NDE PROBLEM VAR

Gündem 17 Aralık 2019 16:16
Videoyu Aç BAKAN: MELEN PROJESİ'NDE PROBLEM VAR
A
a

Uzun yıllardır bitirilemeyen 1.5 milyar TL'lik Melen Barajı Projesi için konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Melen'de (baraj) ufak bir teknik problem olduğu doğrudur. Bunun da gereğini yapacağız." dedi.

İstanbul'un su ihtiyacını karşılamak için projelendirilen Melen Barajı ile ilgili çok önemli açıklama! Düzce'den geçen Melen Çayı sayesinde mega şehrin su probleminin çözülmesi hedeflenen ancak 7 yıldır uzatmaları oynayan projeye ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Melen'de (baraj) ufak bir teknik problem olduğu doğrudur. Bunun da gereğini yapacağız. Cumhurbaşkanlığı Strateji Ofisi bunu imzaladı. Hiç iş yapmazsan hata da yapmazsın, binlerce baraj yaparsan bir tanesinde de ufak bir problem olabilir." bilgilendirmesi yaptı.

"Neredeyse 30 yıllık bir proje"
Öte yandan inşaatında teknik nedenlerden dolayı gecikme yaşanan ve 1.5 milyar TL harcama yapıldığı telaffuz edilen Melen Barajı'nı geçtiğimiz ekim ayında ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Melen Barajı, Devlet Su İşleri ve İBB arasında bir yapılan anlaşma ile İstanbullular'ın aslında yıllardır takip ettiği bir proje. Neredeyse 30 yıllık bir proje. 2012 yılında başlayan bir baraj yapısı var burada; ama şu anda bazı ilave işler gerektiği konusunda fizibiliteler bize ulaştı. Özellikle yapının bir takım takviyelere, güçlendirmelere ihtiyacı olduğu konusunda bilgiler oluşmuştu. Onun için yerinde incelemek istedik.” demişti.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri