BAKAN: 2 SEÇENEK VAR!

Gündem 15 Kasım 2017 15:02
Videoyu Aç BAKAN: 2 SEÇENEK VAR!
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, katıldığı NTV canlı yayınında gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kaldırılması gündeme gelen cam filmi yasağı hakkında konuşan Özlü, iki seçenek üzerinde durulduğunu belirterek, "Birincisi tamamen yasağın kalkması. İkincisi güvenlik güçlerimizin tereddütlerini de dikkate alan kriter tanımlayıp o çerçevede cam filmi uygulamasının devam etmesi." dedi. Bakan Özlü'nün kaldırılmasını hedefleyen bir formül üzerinde çalıştıklarını açıklaması, özellikle esnafa derin bir nefes aldırdı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, NTV'de katıldığı programda "Kaldırılacak mı, kaldırılmayacak mı?" tartışmaları süren cam filmi yasağı ile ilgili esnafların yüreğine su serpecek açıklamalarda bulundu.Geçtiğimiz günlerde Öncü mikrofonuna konuşan sanayi esnafı, yasak nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti dile getirerek, çözüm için AK Parti'nin kapısını çaldıklarını söylemişti. Son günlerde hem sürücüler hem de esnafın en çok konuştuğu konu olan cam filmi konusunda iki seçenek üzerinde durduklarını belirten Bakan Özlü, kaldırılmasını da hedefleyen bir formül üzerinde çalıştıklarını vurguladı.

İki seçenek gündemde...
Bakan Özlü, şöyle konuştu: "Kamuoyunda şöyle bir anlayış hakim. Sanki serbestti yasak getiriyorduk. Biz bakanlık olarak bu yasağı kaldırmak istiyorduk. Geçen yıl yaptığımız görüşmelerde Emniyet, İçişleri, Karayolları ile konsensus sağlamıştık. Bu yasağı kaldıralım diye. Uygulamayı 26 Ekim 2017'de kaldıralım demiştik. Yasak halen devam ediyor. Fakat geçen yıl meydana gelen terör eylemlerinde emniyet görevlisi arkadaşların cam filmi nedeniyle bir takım sıkıntılar olduğunu ifade ettiler. Böyle bir endişe olunca yasağı kaldırmayalım dedik. Güvenlik sorunları oluşuyor. Emniyet ve İçişleri güvenlik noktasında sıkıntı olacağı için devamını istedi. Bu yasağın kaldırılmasıyla ilgili kararı öteledik. Şimdi Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde cam filmi yasağıyla ilgili teknik bir çalışma yapıyoruz. Ne kadar esnetebiliriz. Kaldırılmasını da hedefleyen bir formül üzerinde çalışılıyor. İki yol var. Birincisi tamamen yasağın kalkması. İkinci yol güvenlik güçlerimizin tereddütlerini de dikkate alan kriter tanımlayıp o çerçevede cam filmi uygulamasının devam etmesi. İkisi arasında bir çalışma olacak. Bunları Sayın Başbakanımıza arz edeceğiz. O talimatlar doğrultusunda devam edeceğiz."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri