AZ KATLI BİNALAR

Gündem 30 Mart 2018 09:54
Videoyu Aç  AZ KATLI BİNALAR
A
a

Düzce'de yeşil alanların azalması ve yüksek katlı binalar tartışması devam ededursun komşu il Sakarya, şehirleşme vizyonunu "doğal güzellikler içinde az katlı binalar" olarak belirledi. Katıldığı bir programda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yatay mimarideki duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Çevreyi kirletmeyen sanayiden yana olan; insanların doğal güzellikler içinde az katlı binalarda yaşadığı; esnafı güçlü bir şehir olacağız.” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin üyeleri ile bir araya geldi.

Yatay mimariden taviz vermeyeceğiz
Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin yer aldığı video gösteriminin ardından konuşan Başkan Toçoğlu, "İmar konusunda da baskılara direndik, taviz vermedik ve hamdolsun bu alanda yaptığımız çalışmalar tüm Türkiye’de örnek gösterilmeye başlandı. Gelinen noktada, çok farklı bir Sakarya’nın doğduğunu herkes kabul ediyor. Gerek depreme hazırlık, gerekse estetik bir şehrin ortaya çıkması alanında çok başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz. Bizler gelip geçiciyiz, ama inşallah bu şehirde kıyamete kadar insanlar yaşayacak. İmar konusu hepimizin konusu, bu konuda hep birlikte geleceğimize sahip çıkmalıyız. Yatay mimarideki duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Biz başka şehirlere benzemek için yarışmayacağız, farklı olacağız, farklılıklarımızı koruyacağız. Sürdürülebilir kalkınmadan yana tavır alan; çevreyi kirletmeyen sanayiden yana olan; insanların doğal güzellikler içinde az katlı binalarda yaşadığı; esnafı güçlü, yaşanabilir bir şehir olmaya devam edeceğiz.”

"Şeffaflığı yönetim anlayışının merkezine oturttuk."

"Şeffaflığı yönetim anlayışının merkezine oturttuk." diyen Başkan Toçoğlu, “İşte bahsettiğimiz uyumu ancak böyle sağlayabiliriz. İnşallah bundan sonra da birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Sakarya için birlikte karar almaya, Sakarya’yı birlikte yönetmeyi sürdüreceğiz. Rabbim birliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin. Biz her zaman her şartta iyi niyetimizi muhafaza edeceğiz. Birbirimize destek olacağız.” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri