AYDIN PROJELERİNE GÜVENİYOR:

Gündem 21 Kasım 2018 16:04
Videoyu Aç AYDIN PROJELERİNE GÜVENİYOR:
A
a

AK Parti Düzce Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Aydın, Öncü TV’nin yeni programı “Siyaset Gündemi” programının ilk konuğu oldu. Aday gösterilip başkan seçilmesi halinde Düzce’nin cazibe merkezi olması için çalışacağını belirten Aydın, Düzce Belediyesi’ni şirket gibi yönetip para kazandıracağını aktardı. Aydın ayrıca Düzce’ye başkentin simgesi olan Atakule gibi seyir terası ve restaurantı olan bir seyir kulesi kazandırmak istediğini açıkladı.

AK Parti Düzce Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Aydın, Öncü Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Siyaset Gündemi” programına konuk oldu. Partisinin takdiri ile aday gösterilip başkan seçilmesi halinde Düzce’nin şehirleşmede daha iyi noktalara taşınması için çalışacağının altını çizdi.Daha önce milletvekilliğine talip olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’nden bu kez belediye başkanlığı için aday adayı olan iş insanı Orhan Aydın, ilk olarak kendisini tanıttı.

Orhan Aydın kimdir?
Aydın, “Dedesi ve babası Düzceli olan, Düzce’de doğmuş, büyümüş ve çeşitli işlerle kendisini geliştirmeye çalışmış bir faniyim. 35 yıl önce bir market açarak iş hayatına başladım. Onun öncesinde Avrupa’da da iş deneyimim oldu. Ardından Düzce’ye dönüp market açarak iş hayatına atıldım. Şuan sağlık alanında hizmet veriyoruz. İşlerimiz artık kurumsallaştı. Evliyim ve 2 çocuğum var.” dedi.

Başkanlığa neden talip olduğunu açıklayan Aydın, belediye başkanlığı koltuğuna oturmak için vizyon, misyon ve proje gerektiğini vurguladı.

15 yıldır Düzce Belediye Başkanlığı’na hazırlanıyorum”
“Aslında bir ağabey olacaksınız.” diyerek konuşmasını sürdüren Aydın, şunları kaydetti:“Ben bu deneyimi, bilgi birikimini kendimde buluyorum. 15 yıldır Düzce Belediye Başkanlığı’na hazırlanıyorum. Akıl dosyalarımla çok şey yapabileceğimi biliyorum. Kendimi hazır hissediyorum. Belediye başkanlığı çok ciddi görevdir. Tüm birikimlerimi Düzce’de başkanlıkla göstermek istiyorum. Faydalı olmak istiyorum.”

Düzce’yi iyi bir şirket gibi yönetmek istiyorum”

Ünsal’ın “Partiniz sizi neden aday göstermeli?” sorusuna ise Düzce Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Aydın şu yanıtı verdi:

“Benim 50 tane projem var. Düzce’yi iyi bir şirket gibi yönetmek istiyorum. Düzce’nin asfalt şantiyesi var. Bu şantiye güçlendirildiğinde Düzce çevre illerin işlerini şirket gibi yapar. Düzce, cazibe merkezi olmalı. Atatürk’ün hediye ettiği bir uçağı ve eskiden ormandan odun taşınan lokomotifi var. O lokomotif İstanbul’da buraya getirilebilir. Mevcut saat kulesinin olduğu yere seyir kulesi yapılıp Düzce’ye harika bir restaurant kazandırılabilir. Yemek yerken manzara başka, su içerken manzara başka. Bunlar Düzce’yi cazibe merkezi yapmaya ilk etapta yetecektir. İnsanlar kendi doğdukları yerde pek fazla eğlenemiyor. Düzce’de bu projeler hayata geçirilirse cazibe merkezi olur ve çevre illerden ziyaretçi alır. Ben bunları yaparım.”

Para yok diye bir şey yok, yeter ki projeniz doğru olsun”
Projelerine nasıl kaynak bulacağını ise şöyle açıkladı: “Dünyada ve ülkemizde “para yok” diye bir şey yok. Yeter ki projeniz doğru olsun. Devletten gelecek bir para beklemiyor. Ben zaten bu kaynakları bulabileceğime inanmıyorum.”

Düzce halkının refah düzeyini yükselteceğim”
“Aday gösterilmeniz halinde Düzceli size neden oy vermeli?” sorusu üzerine Aydın, “Düzce halkının refah düzeyini yükseltemezsek, memnun edemezsek bu görevi almamızın hiçbir değeri yok. İSKİ Düzce’de hiçbir şey yaptırmıyor. Sen Düzce’nin suyunu alıyorsun 1 lira para vermiyorsun. Bu su işi için uğraşacağım. Biz hak talep ediyoruz. Düzce’yi şirketleştirip para kazandırmak zorundayız. Biz Düzce’ye katkı sağlamak zorundayız. Ayrıca Düzceli esnafın para kazanması gerekiyor. 6-7 bin tane esnaf var, Düzce’de para kazanması gerekiyor.” diye konuştu.“Düzce’yi pırıl pırıl caddeleri ile yaşanabilir bir şehir yapmak zorundayız.” diyen Aydın, “Esnaf iyi para kazanacak, çok para kazanacak. Bu projelerle şehri cazibe merkezi haline getirdiğinizde esnaf da bundan gereken payı alacak.” şeklinde konuştu.

Ulaşımı rahatlatacak projeler
Düzce’de ulaşımı rahatlatmak için de projeleri olduğunu aktaran Aydın, “Kalıcı Konutlar-Düzce arasında raylı sistem projesini hayata geçirmek istiyorum. Düzce merkezine geliyor hastaneye kadar gidiyor. Bu sistem, Düzce’yi rahatlatır. Şehir içinde raylı sistemi ulaştırmalıyız. Şehri bir tarafta E-5 bir tarafta otoban kesmiş. Bu Düzce’yi boğmuş. Tüm gelişimini kapatmış. Raylı sistemi şehir içine getireceğiz. Anıtpark’ın altına 2 katlı 500-600 araç kapasiteli yeraltı otoparkı yapılabilir. Ama ucuz yaparız ve insanlar ucuz park eder. Yaptığımızda Düzce rahat bir nefes alır.” dedi.

Belediyenin borcunu nasıl ödeyecek?
Düzce Belediyesi’nin yüksek borç kıskacında olduğunun hatırlatılması üzerine ise Aydın, hem belediye bütçesi hem de planlı bir ödeme ile sorunun aşılabileceğine işaret etti. Aydın, “Alacaklılarla görüşülüp borç ödeme planı ile yıllara yayılır. Zaten projelerimizi hayata geçirdiğimizde kaynak sağlanmış olacak. Düzce’yi holding gibi yönetirsek, kaynak gelir.” ifadelerini kulandı.

Ben gezmem, sahada çalışırım”

“Ben misafir ağırlayan, yurt içi ya da dışı gezerek gününü geçiren bir başkan olmam. Ben sahada çalışırım.” diyen Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlk olarak şantiyeyi güçlendireceğim. Para kazanmak için ilk işe oradan başlayacağım. Çöpü müteahhite vermem, peyzajı ben yaparım. Benim dönemimde sabah tam saatinde herkes gelip çalışacak. Çalışacağız. Çok çalışacağız.”

50 projem var”
Geçmiş belediye başkanlarının da güzel işler yaptığını ve bunun göz ardı edilemeyeceğini aktaran Aydın, kendisinin de göreve gelmesi halinde 50 projesi ile Düzce’yi kalkındırmak istediğini söyledi.Kulislerde konuşulan Eski Bakan Faruk Özlü’nün Düzce Belediyesi için aday gösterilmesi konusunda ise şu yorumda bulundu:

Faruk Özlü aday olursa her türlü desteği sağlarım”
“Faruk Bey Düzce’nin yetiştirdiği ender insanlardan biridir. Faruk Özlü bir devlet adamıdır. Düzce belediye başkanlığına aday olacağına inanmıyorum. Ama Sayın Cumhurbaşkanı derse “kendi köyüne git aday ol” ben, “hayır” demem, oraya giderim. Faruk beye de bu teklif Sayın Cumhurbaşkanından gelirse olabilir. Ben onun aday olmayacağı düşüncesiyle aday adayı oldum. Olursa hemen aday adaylığından çekilirim ve kendisine her türlü desteği sağlarım.”

Verdiğim bütün sözleri tutarım”
Partisinin oluru ve halkın takdiri ile başkan seçilmesi durumunda partisine de danışarak çok iyi bir kadro kurmak istediğini aktaran Aydın, Düzce’nin gelişmesi adına çok çalışacağını belirtti ve ekledi: “Verdiğim bütün sözleri tutarım.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri