AYAĞINI KIRIN, SUÇU BANA ATIN!

Asayiş 3 Ocak 2018 16:30
Videoyu Aç AYAĞINI KIRIN, SUÇU BANA ATIN!
A
a

Türkiye'de madde bağımlılığının önüne geçilmesi noktasında yürütülen çalışmaları anlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir." dedi ve ekledi: "Suçunu bana atsın."

Düzce'de de dört koldan mücadele ediliyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nda Düzce'nin de dört koldan mücadele ettiği uyuşturucu illeti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. MEB Şura Salonu'nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Soylu, uyuşturucu tehdidin geçmişten günümüze geldiği boyutu gözler önüne serdi."Eskiden sadece haşhaş yaprakları veya kenevirden yapılan uyuşturucu ile mücadele ediyorduk" diyen Soylu, şimdi ise çok daha öldürücü sentetik uyuşturucuların ortaya çıktığını vurguladı.

"2017 yılında 20 ton eroinin ele geçirildi"
Uyuşturucunun yeni icat olmuş bir şey olmadığını ancak türü, imalat yöntemi, tahribat kapasitesi, fiyatı yani bütün çehresi ile değiştiğini belirten Soylu, 2017 yılında Türkiye'de güvenlik güçleri tarafından 20 ton eroinin ele geçirildiğini, bu rakamın eroin yakalamalarında önemli bir rekor olduğunu kaydetti.

"81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık"
"Terörle ülkemizin birliğini, uyuşturucuyla ise nesillerimizi hedef alıyorlar." diyen Soylu, okullarda alınan güvenlik tedbirleri üzerinden dikkat çekici şu cümleleri kullandı: "81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız. Çok net söylüyoruz. Bu 2018 yılında bunların kafasına çökeceğiz ve milletimizi bu illetten kurtaracağız. Ben bir buçuk yıldır bu talimatı veriyorum arkadaşlara. Bulduğunuz zaman gereğini yerine getirin."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri