AY MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Gündem 12 Şubat 2018 12:00
Videoyu Aç AY MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıda en iyi hizmetin sağlanması için muhtarların desteğine ihtiyaç olduğunu kaydeden Başkan Ay, “Ben bu şehri tek başıma yönetemem. Düzce’yi 56 parçaya böldük, her biriniz o parçanın sorumlususunuz.” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Erguvan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen organizasyonla muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Ay’a yardımcısı Özgür Sağlam ve ilgili birim müdürleri de eşlik etti. Toplantıya Tüm Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Mensur Bilgin ile merkeze bağlı mahalle muhtarları katılım gösterdi.

Muhtarlık binalarınız yapılamaya devam ediyor, özenli kullanın”
Muhtarlarla yaptığı görüşmenin ardından konuşan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, muhtarlardan gelen taleplerin Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne iletildiğini belirterek, işlemlerin kısa sürede yapılacağını söyledi. Mahallelerin yeni muhtarlık binasına kavuşması için bir süre önce başlayan çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Ay, “Binası yapılanların tüm donanımları yapılıyor. Su, elektrik, doğalgaz bunların ödemesinde de destek oluyoruz. Ancak sizden ricam bu kamu mallarının özenli bir biçimde kullanılmasıdır. Sizden sonraki arkadaşa en güzel şekilde bırakmanızdır.” dedi.

Vatandaşımızın taleplerini takip etmemiz için sizden destek istiyoruz”
Düzce genelinde düzenli kentleşme ve planlı yerleşim konusuna ilişkin konuşan Başkan Ay, bina yapımı sonrasındaki çevre düzenlemesi aşamasında Düzce Belediyesi olarak desteğe hazır olduklarını kaydetti. Başkan Ay şu ifadelerde bulundu: “Binalarımızın etrafında düzen ve temizliğin sağlanması konusunda bizden yardım isteyin. Belediye olarak biz çevre düzenlemesi konusunda destek oluruz. Eksiği olan arkadaşlar sayın müdürümüzle mutlaka görüşün. Vatandaşımızın taleplerini takip etmemiz için sizden destek istiyoruz. Sadece sizin değil, tüm vatandaşların taleplerini yerine getirmek zorundayız. Mahallenizde ihtiyaç sahibi kim varsa bunları bize bildirin. Sosyal belediyecilik bizim için en önemli prensiptir. Ben bu şehri tek başıma yönetemem. Bu şehri 56 parçaya böldük, her biriniz o parçanın sorumlususunuz. Ne yapacağız? Siz bizden isteyeceksiniz biz de hizmet götüreceğiz.”

Hizmetin kıymetini bilmemiz gerekiyor”
Başkan Dursun Ay şehir merkezinde hizmet veren tuvaletlerin ücretsiz hale getirilmesine ilişkin, “Bakın bir uygulama başlattık, valimiz ve müftümüzle birlikte biz proje önerdik. Şehrimizde artık tuvaletler ücretsiz olarak hizmet verecek. Bu konuyu kapattık artık ve ilçelere de yayılacak. Bu konuda bize nasıl yürüteceksiniz diye eleştiriler geldi. Bakınız Osmanlı Devleti son yüzyılına kadar yemekten dahi para almamıştır. Biz de bu anlayışla hareket edeceğiz. Biz belediye olarak temizlik malzemesi ve diğer ihtiyaçları karşılayacağız ancak hizmetin kıymetini bilmemiz gerekiyor, sahip çıkmamız gerekiyor diye düşünüyorum.” ifadelerinde bulundu.

Ben inanıyorum hepimizin talepleri yerine getirilecektir”
Toplantıda konuşan Tüm Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Mensur Bilgin ise taleplerinin yerine getirileceğine inandığını belirterek Başkan Ay ve birim müdürlerine teşekkür etti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri