AY ÇİFTİNİN HAFTA SONU ZİYARETLERİ

Gündem 2 Nisan 2018 13:28
Videoyu Aç AY ÇİFTİNİN HAFTA SONU ZİYARETLERİ
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve eşi Nursel Ay "Kadın Çiftçiler Yarışıyor 2013 Bilgi ve Proje Yarışması" Türkiye 2’ncisi Halime Zengin ve ailesini ziyaret etti. Ay çifti ayrıca Samandere’ye gezi düzenleyen Düzce Üniversitesi öğrencileri ile de buluştu.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve eşi Nursel Ay geride kalan hafta sonu bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.Ay çifti ilk olarak Düzce’de hayata geçirdiği örtü altı çilek projesi ile “Kadın Çiftçiler Yarışıyor 2013 Bilgi ve Proje Yarışması”nda Türkiye 2’ncisi olan Halime Zengin’i ziyaret etti. Başkan Dursun Ay ve eşi Nursel Ay serada yetişen çilekleri elleriyle toplarken Düzce’ye böyle bir başarı kazandırdığı için Halime Zengin ve ailesini tebrik etti.

Kadın çiftçimiz Türkiye’nin can suyudur”
Başkan Ay Türkiye’nin kalkınmasında kadın girişimi ve gücünün önemine değinerek, “Kadın Çiftçiler Yarışıyor 2013 Bilgi ve Proje Yarışması'nda Örtü Altı Çilek Projesi ile Türkiye 2’ncisi olan, devletimizin teşviki ile hayallerini gerçeğe dönüştüren ve yeşil Düzce'mize bir güzellik daha kazandıran hemşehrimiz Halime Zengin’in çilek serasını ziyaret ettik. Memleketimizin kalkınmasında büyük yere sahip olan kadınlarımızın yanında olmaya her zaman devam edeceğiz. Kadın çiftçimiz emeğiyle, çalışmasıyla Türkiye’nin can suyudur. Onların hayallerini gerçekleştirmeleri için bizler de elimizden gelen desteği göstermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Samandere’de öğrencilerle buluştu
‘Okuduğun Şehri Tanıyor Musun?’ sloganı ile Düzce’de keşfe çıkan Düzce Üniversitesi öğrencileri, geride kalan hafta sonu Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın tahsis ettiği otobüsle şehrin doğal güzelliklerini gezdi. Düzce Belediyesi Samandere Şelalesi Sosyal Tesisleri'nde yemek molası veren öğrenciler, burada Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile buluştu. Başkan Ay ve eşi ile birlikte şelaleyi gezen öğrenciler merak ettiklerini de Başkan Dursun Ay’a sorma fırsatı buldu.

"Gönüllü kültür ve turizm elçisi olmalarını diliyoruz"
Geziye katılan öğrencilerle tek tek ilgilenen Başkan Dursun Ay, “Öğrencilerimiz ülkemizin bugünü, yarınıdır. Onların şehrimizi gezerek, görerek memleketlerinde anlatmasını istiyoruz, gönüllü kültür ve turizm elçisi olmalarını diliyoruz. Onların Düzce’yi gezmek istediğini öğrenince araç konusunda yardımcı olmak istedik. Şimdi de ilimizin doğal, kültürel özelliklerini yakından görme fırsatı buluyorlar. Biz de bundan mutluluk duyuyoruz. Burada tevafuk üzere bir araya gelmemiz de çok güzel oldu. Hepsine derslerinde başarılar diliyorum.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri