AY: DÜZCE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Gündem 13 Ağustos 2018 16:22
Videoyu Aç AY: DÜZCE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Avni Akyol Parkı’nda da incelemelerde bulunarak parklarda yapılan çalışmaları değerlendirdi. Vatandaşlara yaşanabilir bir şehir sunmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Ay, “Bütün parklarımızı eş zamanlı olarak iyileştirmeye çalışıyoruz. Dışarıdan gelen insanlar, Düzce’nin çehresinin değiştiğini görecek.” dedi.

Avni Akyol Parkı’nda yapılan havuz çalışmalarıyla park, yeni bir çehreye bürünmüş, güzel bir görünüm kazanmıştı. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da parka giderek incelemelerde bulundu ve çalışmaları değerlendirdi.

Yaşanabilir bir şehir sunmaya çalışıyoruz”
Başkan Ay, parkta yapılan çalışmalardan bahsederek şu ifadelere yer verdi:“Parklarımızı modernleştiriyoruz ve halkımıza açıyoruz. İstanbul’dan gelen vatandaşlarımız burasının çok güzel olduğunu söyledi. Bizim güzel olduğunu söylememiz yeterli değil, önemli olan halkımızın güzel olduğunu söylemesidir. Dolayısıyla buradan giriş yaptık. Avni Akyol Parkı’nda, İnönü Parkı’nda, Melensu Parkı’nda çalışmalar yapıyoruz. Bütün parklarımızı eş zamanlı olarak iyileştirmeye çalışıyoruz. Dışarıdan gelen insanlar, Düzce’nin çehresinin değiştiğini görecek. Bunun için gayret sarf ediyoruz. Burada 3 tane daha önceden yapılmış havuzlarımız vardı ama çalışmıyorlardı. Altyapıda elektrik kabloları bozulmuştu. Suyla elektriğin temasında tehlike oluşabiliyordu. Biz burayı komple kaldırdık, burayı tamir etmek yenisini yaptırmaktan daha zordu. Sonuçta bu formatı arkadaşlar bize sundu ve bizde beğenip yaptık. Biz tamamen belediyemizin imkanlarıyla bunu yaptık. Buradaki bütün uygulama belediyemizin atölyesinde yapıldı. Biliyorsunuz Melensu Park’ta da aynı şekilde çalışmalarımızı belediye bütçesiyle, belediye çalışanlarıyla yapmaya çalışıyoruz ve işi zamanında bitirmeye çalışıyoruz. Düzce’mizin insanına daha güzel yaşanılabilir bir şehir sunmaya çalışıyoruz.”

Şelaleleri devreye alacağız”

Avni Akyol Parkı dışındaki alanlarda yapılan çalışmaları da değerlendiren Başkan Dursun Ay, “Düzce’nin içerisinde parklarımızı bu şekilde yaparken ayrıca Düzce dışında Aydınpınar Şelalesi var, Samandere Şelalesi var ve bir de Kurugöl var. buraların da çalışmasını yapıyoruz. Haftasonu Düzce’den dışarı çıkmak isteyen arkadaşlar için de buraları hazırlıyoruz. Samandere Şelalesi aktif durumdadır ve yakında Aydınpınar Şelalesi’ni devreye alıyoruz. Akabinde Kurugöl’ü devreye alacağız. Buralara Melensu Park’ta yaptığımız gibi turlar yapacağız. Bir hafta ücretsiz turlar yapacağız. Vatandaşlarımız alışacak ve o alanlarda piknik yapma fırsatına kavuşacak.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri