FLAŞ HABER saat

AVUKATLAR TAVIR ALMA NOKTASINA GELDİ

Gündem 20 Haziran 2017 17:14
Videoyu Aç AVUKATLAR TAVIR ALMA NOKTASINA GELDİ
A
a

Başkanlığını yaptığı Düzce Barosu’ndaki istifa haberleriyle gündemde olan Baro Başkanı Azade Ay, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı iade-i ziyarette baro olarak basından beklentilerini dile getirdi. Gazetecilere ‘bunu yazma deme’ lüksünü kendisinde görmediğini aktaran Ay, avukatların basına tavır alma noktasına geldiğini kaydetti.

Düzce Baro Başkanı Azade Ay, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ne iade-i ziyaret yaptı. Ziyarette Cemiyet Başkanı Erol Tayhan ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Ay, son dönemde barodaki istifalarla ilgili çıkan haberler üzerine basın mensuplarına Öncü Haber aracılığıyla mesaj verdi.

Yanlı, yanlış bir algı yaratılıyor
Ay, “Basının kesinlikle özgür olması gerekiyor. Tabii ki eleştiri yapabilirler ama ben bazı yazılarda görüyorum, hakaretlere varan ifadeler kullanılıyor. Basından beklentimiz, baromuzla ilgili bir talep ya da sorun olduğunda gerçeğini araştırsınlar. Bir kişinin yazdıklarıyla baromuzu bu şekilde karalamasınlar. Ben rencide olmuyorum. Avukat arkadaşlarım rencide oluyor. Ben bu tür haberlerden yapıl olarak çok etkilenmiyorum. Sizin mesleğinizde bizim mesleğimiz gibi insanlarla uğraşan bir meslek. Hata yapmaya da çok açıktır. Yanlı, yanlış bir algı yaratılıyor. Ben bunlara karşıyım. Öncelikle bunun muhatabı ben olmasam bile bunun muhatabı yönetimden bir arkadaştır. Beni bulamayacaklarını düşünmüyorum. 7 gün 24 saat telefonum açıktır. Bizden gerçeğini öğrenirlerse halk da sağlıklı bilgi almış olur. İnanın açıklama yapmak istemiyorum. Gazeteci arkadaşlar sırf rencide olmasın diye çünkü bir emek veriyor. Ben gerçeğini açıklarsam, gerçekten zor durumda kalacaklar. Biz kendimiz açıklarsak durumu biliyoruz. ‘Takdir basınındır’ diyerek geçiyoruz.” dedi.

Avukat arkadaşlarda basına bir tavır koyalım noktasına geldi
Eleştirinin her zaman olacağını aktaran Ay, avukatların basına tavır alma noktasına geldiğini dile getirdi. “Basın tabii ki yazacak ama bazı konular var ki gerçekten yalan haber şeklinde çıkıyor. ‘Haberin kaynağını kimden aldınız? Ben bilmiyorum, baroda böyle bir şey oldu’ diye soruyorum. Avukat arkadaşlar da basına bir tavır koyalım noktasına geldi. Ben bu şekilde bir yaklaşım düşünmüyorum. Tabii ki biz Düzceliyiz, herkes birbirini tanıyor. Herkes mesleğinden ekmek yiyor. Birbirimizin çalışmalarına destek vereceğiz. Birbirimize köstek olmayacağız. Onun için hiçbir gazeteciye bunu yazma deme şansım ve lüksü kendimde görmüyorum.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri