AŞİRET REİSLERİ DÜZCE'DE BULUŞTU

Gündem 3 Mart 2019 11:40
Videoyu Aç AŞİRET REİSLERİ DÜZCE'DE BULUŞTU
A
a

Düzce Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Hakkari Yüksekova’dan, Düzce’yi gezmek için gelen kaymakam ve aşiret reislerinin ilk durağı Düzce Belediyesi oldu. Ziyarete ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Ay, “2 günlerini burada geçirecekler. Kendilerine Düzce’yi tanıtacağız” dedi.

Hakkari Yüksekova’dan, Kaymakam Ramazan Kendüzler, kayyum, belediye başkan yardımcıları ve aşiret reislerinden oluşan 10 kişilik heyet Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı makamında ziyaret etti. Başkan Ay heyeti kapıda karşılayarak çiçek takdim etti. Kayyum danışmanı olarak Düzce Belediye Başkanlığının tayin edildiği Hakkari Yüksekovalı yetkililer ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile yaklaşan yerel seçimler ve çalışmalara ilişkin istişarelerde bulundu. Ziyaret sırasında Belediye Başkan Vekili Salih Keskinli, Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam, Meclis Üyesi Gönül Asuk ve daire müdürleri de Başkan Ay’a eşlik etti.
“Düzce’mizi kendilerine tanıtacağız”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, ziyarete ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:“Hakkari Yüksekova’dan dostlarımız ziyaretimize geldi. Burası bizim kardeş belediyemiz. Birbirimize gidip geliyoruz. Kardeşliğimizi pekiştirmek istiyoruz. Biz ekip halinde gitmiştik. Şimdi gelen misafirlerimiz de 2 gün Düzce’de kalacaklar sonra İstanbul’a geçecekler. İstanbul turundan sonra da geri dönecekler. Düzce’mizi kendilerine tanıtacağız bu 2 günde. Kendilerine iyi bir misafirperverlik yapmayı düşünüyoruz.”
“Düzce ve insanının güzelliklerini tanımak istedik”
Hakkari Yüksekova Kaymakamı Ramazan Kendüzler ise, şunları kaydetti:“Çok sıcak bir karşılama oldu. Bu yüzden size çok teşekkür ediyoruz. İki günümüzü burada geçireceğiz. Düzce’nin tarihi ve turistik güzelliklerini görmeyi heyecanla bekliyoruz. O kardeşliğin pekişmesi için özellikle toplum önderlerimizi getirdik. Düzce ve insanının güzelliklerini görmelerini ve tanımalarını istedik. İnşallah güzel bir program olacak sizin misafirperverliğinizde. Ben bu ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum.”
 
1000
icon
Nurullah Alphan İnan 6 Mart 2019 01:02

Diğer şehirlerimizin de,Düzce'mizin,bu kucaklayıcı ve kaynaştırıcı özelliğini,örnek almalarında,Türkiye'mizin,milli birlik ve beraberliği açısından, çok fayda var..

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri