ASBESTLİ BORULAR TARİHE KARIŞACAK

Gündem 23 Mart 2021 17:02
Videoyu Aç ASBESTLİ BORULAR TARİHE KARIŞACAK
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediye olarak suyun temini ve dağıtımı konusunda önemli yatırımlara imza attıklarını belirterek, “Yeni su hatlarının döşenmesine başlıyoruz. Böylece hem kaçaklar önlenmiş olacak hem de asbestli borulardan kaynaklı sorunlar sona erecek.” ifadelerini kullandı.

İnsanların içilebilir temiz suya erişiminde yaşadıkları sorunlara dikkat çekilmesi ve su kaynaklarının korunması konusunda sosyal bilinç oluşturulması amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 22 Mart tarihini “Dünya Su Günü” olarak ilan etti. Bu önemli gün dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, enerjiden sanayiye, turizmden ulaşıma kadar hayatın tüm alanlarında yaşamsal önem arz eden yegane kaynağın su olduğuna dikkat çekti.
“Düzce’nin en az 50 yıllık su sorununu çözüyoruz”        
Düzce Belediyesi olarak suyun temini ve dağıtımı konusunda önemli yatırımlara imza attıklarını açıklayan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şunları kaydetti: “İçme suyu arıtma tesisimize farklı kaynaklardan su temini yaparak vatandaşlarımızın günün her saati suya ulaşmaları için ekiplerimizle mücadele ediyoruz. Yeni su hatlarının döşenmesine başlıyoruz. Böylece hem kaçaklar önlenmiş olacak hem de asbestli borulardan kaynaklı sorunlar sona erecek. Ayrıca DSİ ile birlikte yeni bir regülatör kuruyoruz. Düzce’nin en az 50 yıllık su sorununu çözüyoruz.”
İsrafla gelen kuraklık
Temiz suyun yanlış kullanımlarla kirlendiğini belirten Başkan Özlü, “İçme ve kullanım suyu olarak tüketiminin yanı sıra, tarımsal sulama, enerji üretimi ve turizm gibi birçok alanda istifade ettiğimiz su, yanlış kullanım nedeniyle her geçen gün temizliğini kaybetmekte, kirlenmektedir. Suyun israf edilerek kullanılması ve küresel ısınma gibi nedenlerle de su kaynakları her geçen gün azalmakta, sulak ve verimli topraklar kuraklaşarak çölleşmektedir. Bu konuda devletimizin yetkili organları tarafından alınacak tedbirlerin yanı sıra, birey olarak bizlere de birtakım görevler düşmektedir. Günlük hayatta su israfını önleyecek tedbirler almak ve bu yönde tutum sergilemek hem vatandaşlık hem de insanlık görevimizdir. Hep birlikte suyu dikkatli kullanalım ki geleceğimiz olan çocuklarımıza sağlıklı bir dünya bırakalım. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün vatandaşlarımızın Dünya Su Günü'nü kutluyor, kuraklığın olmadığı sağlıklı ve huzurlu bir dünya temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri