ARTIK ONLAR BİRER GÖNÜLLÜ

Gündem 29 Mart 2018 11:20
Videoyu Aç ARTIK ONLAR BİRER GÖNÜLLÜ
A
a

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın akademik ve idari personele yönelik “Açık Kapı” uygulamasını başlattığı Düzce Üniversitesi, bu kez kapılarını Düzce halkına açtı. “Açık Kampüs” uygulaması ile Düzceliler, Konuralp Kampüsü’nde ağırlandı. Etkinliğe katılan vatandaşlara “Açık Kampüs Diploması” takdim edilerek, fahri Düzce Üniversitesi gönüllüsü oldukları ilan edildi.

Düzce halkının Düzce Üniversitesi’ni daha iyi tanımasını sağlamak amacıyla her ayın son Çarşamba günü olarak planlanan “Açık Kampüs” uygulamasının ilki geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Program kapsamında, saat 09.00 ve saat 13.00’da iki grup şeklinde Anıtpark Meydanı’ndan üniversiteye ait araçlarla Konuralp Kampüsü’ne gelen vatandaşlar, ilk olarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Düzce Üniversitesi yetkilileri tarafından karşılandı.

Ziyaret Orman Fakültesi ile başladı
Orman Fakültesi ile ziyaretlerine başlayan vatandaşlar, Orman Fakültesi’ni gezerek bitki ve doldurulmuş hayvan örneklerini inceledi. Hemşirelik Beceri Laboratuvarı, Düzce Üniversitesi Kütüphanesi ve yeni Yemekhane binası ziyareti ile devam eden Açık Kampüs etkinliğinde, Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (DÜBİT) uğrayan ziyaretçiler, DÜBİT’in sunduğu hizmetler hakkında bilgi sahibi oldu. DÜBİT uzmanları, Tarım Bakanlığı yeterlilik belgesine sahip merkezin tarımsal amaçlı toprak, bitki ve sulama suyu analizlerini başarıyla yerine getirdiğini ifade etti.

Tarihe bir not düştüler
DÜBİT’ten sonra Düzce Üniversitesi Yüzme Havuzu, Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi ile Düzce Teknopark’ı ziyaret eden vatandaşlar, Düzce Üniversitesi’ni daha yakından tanımak adına kendilerine bu fırsatı sağlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve üniversite yönetimine teşekkür etti. Ziyaretlerinin sonunda anı defterini de imzalayan Düzceliler, tarihe bir not düştü.

Etkinliğe katılan vatandaşlara diploma
Şehir-üniversite bütünleşmesine ve güç birliği oluşmasına katkı sağlayan “Açık Kampüs” etkinliğine katılan vatandaşlara, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin tarafından “Açık Kampüs Diploması” takdim edildi. Vatandaşlar bu temsili diploma ile fahri Düzce Üniversitesi gönüllüsü oldu.“Açık Kampüs” uygulamasıyla Düzceliler’i Konuralp Kampüsü’nde ağırlayan üniversite yönetimi, üniversite-şehir bütünleşmesi adına önemli bir sosyal faaliyetin daha hayata geçirildiğini bildirdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri