ARTIK EVDEN ÇIKARKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN!

Gündem 3 Nisan 2020 16:14
Videoyu Aç  ARTIK EVDEN ÇIKARKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN!
A
a

Düzce’de İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca alınan kararlara uymadığından tespit edilen 29 kişiye cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle risk grubunda olan 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkması yasaklanırken, Düzce’de yasağı delen delene…
Halk sağlığını korumak için 7/24 sahada olan kolluk kuvvetleri kurallara uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulamaya başladı.
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı bilgilendirmede, koronovirüs (Covid 19) pandemisi ile mücadele kapsamında Düzce Valiliği Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 21 Mart’ta 65 yaş üstü ile yaş sınırı olmaksızın kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaması ve park-bahçe gibi açık alanlarda dolaşmasının sınırlandırılması kararı aldığı anımsatıldı. Bu karar doğrultusunda Düzce merkez ve ilçelerinde polis ekipleri tarafından yapılan kontrollerde; İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca alınan kararlara uyulmadığı belirlenen il genelindeki 29 şahsa idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edildiği bildirildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri