ARKASINDA KİM VAR?

Gündem 15 Haziran 2022 16:17
Videoyu Aç ARKASINDA KİM VAR?
A
a
Özellikle bir konunun altını çizmeden bu konuya girmek istemiyorum. O da şu; biliyorsunuz Şıralık bölgesinde spor tahsisli alanın imar tahsisli alana dönme noktasında belediyedeki şehir planlamacısı ve İmar Komisyonu Başkanı Ergin Çelikağ ile ilgili bir süreçten bahsettik. Bu süreçte de Sayın Çelikağ’ın toplumdaki algısı, kabul gördüğü nokta ne? Düzgün bir insan, dürüst ve menfaat karşılığı bir karar almayacak bir insan. Buraya kadar tamam. Peki neden bahsetmiştik? Spor tahsisli alandan, imar tahsisli alana dönünce burada büyük bir rant çıkar. Bunun sorularını, cevabını, yetkilinin kim olduğunu Çelikağ’dan sorduk ve bir açıklama bekledik ve şu ana kadar bir açıklama yapılmadı. Yapıldığı zaman da bu konudaki müsebbip kimse ortaya çıkar. Burada önemli olan şu Faruk Özlü demişti ya, “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.” konuyu takip edemeyip de belediye başkanlığı yardımcılığından istifa eden Serkan Yılmaz yine konuyu Özlü’ye söyledikten sonra Faruk Özlü direkt bu konunun durdurulması noktasında talimat verip etik olmayan, kabul görmeyen haliyle bunu durdurmuş oldu.
Şimdi bu çarşı grubundaki Muzaffer Komit’in bir arsasından bahsedeceğiz demiştik. Öyle enteresan bir şey ki 2001-2013 yılları arasında imar yolu olarak planlanmış. Bir yol sağdan geliyor, bir yol soldan geliyor tam arada Muzaffer Komit’in bir arsası var. İmar kapsamına alınmış. 2013 yılına kadar da imar yolu olarak devam etmiş. Ancak ne işgüzarlık yapılmış veya planlı mı yapılmış 15-20 sene burası hiçbir şey yapılmamış. Kamulaştırma kararı alınmış uygulanmamış. Belirlenen süre içinde uygulanmadığı için de bu karar üzerinden düşmüş. İşin enteresanı şu; 20 sene bu nasıl saklanılmış. Arkadaş nasıl görmediniz? İmardaki arkadaş görmemiş. Belki de oluşturulan bu yasal boşluk, herkesin yolu geçmiş bu yerin her iki cephesinde bu yol durmuş. Mazeret ne? İtfaiye yolu. Peki yerini yola verenlerin hakkı ne olacak? Bu insanların hukuku ne olacak? Burada maalesef çok farklı bir iş var. 20 yıl kim bekletti, nasıl bekletti bu soruların cevabı yok. Bu karar yakında belediye meclisinden geçiyor, onaylanıyor. Peki burada kazanan kim? Komit. Kaybedenler kim? O istikamette, o caddede olanların verdikleri yer. Kaybeden onlar.
Çay Mahallesi 244 ada 10 parsel yol. Peki buna nasıl müsemma göstermişler? Buna benzer meseleler de Düzce’nin bir şansı var. Düzce’nin şansı da Faruk Özlü. Kendisi gelebileceği en üst noktaya gelmiş. Bir daha belediye başkanı seçilmek ya da seçilmemek gibi bir derdi de yok. Necmi Çoban’ın orada uygulanan bu halle bu hal arasında tarihsel bir bağ var. Enteresan olan şu; bu yolun imara açılması süreci içerisinde Ergin Çelikağ var. Bir hukukları da var. Ergin beyin doğru söylediğine inanılıyor ve bu pek sorgulanmıyor. Bu doğruyu menfaat karşılığı söylediğini kimse iddia edemiyor. Bunun arkasında farklı düşünceler mi var? Farklı hesaplar mı var? Bu memlekette Muzaffer Komit’e uygulanan Necmi Çobanoğlu’na uygulanan ve gösterilen bu müsamaha, bu kolaylık, her insana uygulanıyor mu? Oraya bakmak lazım. Adalet ve hakikat kime ne kadar uygulanıyor. Buna bakmak lazım.
Son dönemde milyonlarca liralık rantı hiçbir menfaati olmadan sağlayan insanların açıklamalarını burada bekliyoruz. Özellikle isterlerse sayın Ergin Çelikağ burada programa katılabilir. İsterlerse bir basın açıklaması yapabilir. İsterlerse bizimle bir röportaj yaparak yaptığımız yanlış, eksik bir şey varsa, bilmediğimiz bir şey varsa o zaman bunun açıklamasını kamuoyuna yapabilir.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri