ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

Gündem 27 Şubat 2019 12:57
Videoyu Aç ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR
A
a

Düzce’de sağlık hizmetine araç takviyesi… İl Sağlık Müdürlüğü 2019 yılı içinde 4 tane acil yardım ambulansının tahsis edildiği Düzce’ye önümüzdeki günlerde 5 ambulans daha gönderileceğini açıkladı.

Sağlık hizmetlerinde tüm eksikliklerin giderilmesi amacıyla başlatılan seferberliğin devam ettiği Düzce’de bu kez yeni ambulanslarla araç filosu güçlendiriliyor. 5 yeni ambulansın yakın zamanda acil hizmetlerinde kullanılacağı açıklandı.
Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, acil sağlık hizmetlerinin yerinde, hızlı, etkin ve nitelikli sunulması amacıyla il genelinde 16 istasyon ve 31 acil yardım ambulansı ile hizmet verildiği aktarıldı.
Düzce’de 7 adet 4x4, 2 adet paletli 4x4, 1 adet 4 sedyeli, 1 adet obez & yoğun bakım ve 20 adet 4x2 ambulansın bulunduğu bildirilen açıklama şöyle devam etti: “Sağlık Bakanlığınca Sağlık politikaları gereği sağlık hizmetlerinin genişlemesi ve kullanılan hizmet araçlarının yenilenmesi için 2019 yılı içinde 4 adet 4x4 acil yardım ambulansı ilimize tahsis edilmiştir. Önümüzdeki günlerde 5 adet daha ambulans, donanımları tamamlandıktan sonra ilimize tahsis edilecektir. Vatandaşlarımıza daha iyi sağlık hizmeti verebilmek adına Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinasyonunda sağlık hizmetleri kapasitesi arttırma çalışmaları devam etmektedir.”  
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri