ANLAMSIZ BİR GİRİŞİM! AÇIKLAMA YAPIN!

Gündem 30 Eylül 2018 15:16
Videoyu Aç ANLAMSIZ BİR GİRİŞİM! AÇIKLAMA YAPIN!
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce il Başkanı İlhan Duru, Türk Kızılayı Düzce Şube Başkanı Kemal Demir ve yönetim kurulu üyelerinin genel merkez tarafından görevden alınması konusunda “Kısa bir süre sonra Düzce Şubesi’nde genel kurulunun yapılacak olması, bunun öncesinde bu tür girişim anlamsızdır.” ifadesini kullandı ve soru işaretlerinin giderilmesi için Türk Kızılayı Genel Merkezi’ni açıklama yapmaya davet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı İlhan Duru parti binasında düzenlediği basın toplantısında Türk Kızılayı Düzce Şube Başkanı Kemal Demir ve il yönetiminin görevden alınmasını eleştirdi.

Görevden alınması soru işareti”
Duru, Türk Kızılayı’nın siyasete karıştırılmaması gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu: “1947 yılında Atatürk'ün isim babalığı yaptığı Türk Kızılayı’nın her alanda sayılamayacak denli yardım ve sosyal hizmetleri bulunmaktadır. Dolayısıyla, uluslararası hüviyetteki bu tür derneklerin siyasi emel ve hedeflerden uzak tutulması gerekmektedir. Ne yazık ki Türk Kızılayı Düzce Şubesi’ni hedef alan gelişmeler bu anlamda soru işaretleri barındırmaktadır. Bu yıl 150'inci yılını kutlayan Türk Kızılayı'nın Düzce Şube Başkanı Sayın Kemal Demir ve Yönetim Kurulu'nun genel merkez tarafından görevinden alınması ilk soru işaretlerinden biridir." Neden T.H.K.'dan kira almadınız"  bahanesinin  gerekçe olamayacağı Kızılay binasının bulunduğu arsada T.H.K.’nın da hissesinin bulunması bu sebeple T.H.K'dan kira alınmaması gerekçe gösterilmemelidir.”

Türk Kızılayı Genel Merkezi tarafından açıklama yapılması gerekmektedir”
Genel merkezin bu konuda açıklama yapması gerektiğine de değinen Duru, açıklamasına şu cümlelerle devam etti: “Kısa bir süre sonra Düzce Şubesi’nde genel kurulunun yapılacak olması, bunun öncesinde bu tür girişim anlamsızdır. Üç dönem kurulu gereği zaten mevcut Başkan Kemal Demir ve dört yönetim üyesinin adaylığı söz konusu değildir. Bazı yayın organlarında buna neden olarak tarafgirliği kamuoyunca bilinen bir memur sendikasının eski başkanının adının geçmesi manidardır. Bütün bu soru işaretlerinin giderilmesi amacıyla Türk Kızılayı Genel Merkezi tarafından açıklama yapılması gerekmektedir.”Duru son olarak yerel sorunlara değinerek “Yerelde bir sürü sorunlar var. Düzce içinde görmüşsünüzdür atlı süvariler dolaşıyor. Bu atlara verilen kiralarla ilgili çok büyük rakamlar konuşuluyor. Bunların Düzce kamuoyuna açıklanması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri