ANA SU BORUSU PATLADI…

Gündem 28 Haziran 2021 17:08
Videoyu Aç ANA SU BORUSU PATLADI…
A
a

Düzce’nin içme suyunu karşılayan ana su şebekesindeki su borusunun patlamasıyla, Beyköy Beldesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde ev ve ekili tarım arazileri sular altında kaldı. Ana su borusunun patlaması ile Düzce merkezde su kesintisi yaşandı. Düzce Belediyesi ekiplerinin ana su borusunu onarması ile gece saatlerinde yeniden su verilmeye başlandı.

Düzce’nin altyapı sorunu S.O.S vermeye devam ediyor. Yıllardır devam eden altyapı sorunu, bir kez daha kendisini hissettirdi. Miadını dolduran asbestli borular, yüksek basınca dayanamıyor.
Düzce'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan, Uğursuyu Regületöründen Düzce Belediyesi Su Arıtma Tesisine su taşıyan ana boru, akşam saatlerinde yüksek basınç nedeniyle patladı. Su borusunun patlaması ile Beyköy Beldesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde bazı ev ve ekili tarım arazileri sular altında kaldı.
Ev ve ekili tarım arazileri sular altında kalan vatandaşlar duruma tepki gösterdi.
Ana borunun patlamasıyla birlikte Düzce merkez ve mahallelerine, su verilemezken, bölgeye yönlendiren Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, su borusunu onarmak için gece boyu çalışmalarını sürdürdü.
Belediye ekiplerinin gece saatlerinde ana su borusundaki arızayı onarmasının ardından gece saatlerinde yeniden su verildi.  
Öte yandan Düzce Belediyesi, evini su basan vatandaşlara yardım amaçlı vidanjörlerini bölgeye gönderdi. Yaşanan olayda maddi hasarların meydana geldiği öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri