AMAN DİKKAT! YİNE İŞ BAŞINDALAR!

Gündem 27 Kasım 2018 13:39
Videoyu Aç AMAN DİKKAT! YİNE İŞ BAŞINDALAR!
A
a

Düzce Valiliği vatandaşları, Düzce Valisi, vali yardımcıları ve kurum müdürlerinin adını kullanarak, yardım adı altında para isteyen dolandırıcılara karşı uyardı.

Dolandırıcılar yine iş başında! Telefonla ulaştıkları vatandaşları ağlarına düşürmek için akılalmaz yöntemlere başvuran dolandırıcılarla ilgili Düzce’de artan şikayetler üzerine uyarı gecikmedi. Düzce Valiliği yaptığı yazılı basın açıklaması ile vatandaşları, son günlerde yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yardıma muhtaç kişilere yardım topluyoruz” deniyor
“Son günlerde ilimizdeki çeşitli kurum ve kişiler telefon ile aranarak, kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp, ‘İlimizdeki hasta, engelli, yardıma muhtaç kişilere yardım topluyoruz, tekerlekli sandalye, akülü araba kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz’ şeklinde valimiz, vali yardımcılarımız ve kurum müdürlerinin adını kullanarak yardım adı altında para istendiği, Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü adı kullanılarak ilimiz valisi ile görüşmek üzere randevu verildiği yönünde bilgiler valiliğimize ulaşmaktadır.

Bu kişilere itibar etmeyin!”
Düzce Valiliği, Vali Dr. Zülkif Dağlı, vali yardımcıları ve kurum müdürlerinin adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın dolandırılıp mağdur olmamaları için yardım adı altında aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemesi; bu kişilerin kolluk güçlerimize bildirilmesi hususu kamuoyuna arz olunur.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri