AMAÇ FINDIĞIN KALİTESİNİ ARTTIRMAK

Gündem 23 Temmuz 2017 11:07
Videoyu Aç AMAÇ FINDIĞIN KALİTESİNİ ARTTIRMAK
A
a

Ferrero Değerli Tarım Uygulamaları kapsamında firma yetkilileri tarafından Cumayeri’nde çiftçilere eğitim verildi. Fındık tarlasında Bahçe Günleri adı altında düzenlenen eğitime ilgi oldukça yoğundu.

Doğu ve Batı Karadeniz bölgesine yayılan Ferrero Fındık, fındık kalitesini ve verimini arttırmak için fındık üreticileriyle 'Değerli tarım uygulamaları' kapsamında zirai ve sosyal uygulamalarla bahçe günleri yaparak bilgilendirmeye devam ediyor. Cumayeri’nde örnek fındık bahçesinde düzenlenen Bahçe Günleri’ne Firma yetkilileri başta olmak üzere Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Ahmet Uludağ ve çok sayıda çiftçi katıldı.
4 yıldan beri uygulanan 'Değerli Tarım' kapsamında oluşturulan 55 örnek bahçede üreticilere makineli tarım, hastalık ve zararlılarla mücadele tekniğine uygun budama ile damla sulama yöntemi uygulamalı olarak anlatılıyor. 55 ziraat mühendisi ve 20 sosyal çalışma uzmanı ile üreticilerle birebir temasla yapılan çalışmalarda örnek bahçelerde verim ve kalitenin arttığı gözlemlendi. Ferrero Fındık yetkilileri Cumayeri’nde üretici ile bir araya gelerek bilgilendirdi. Bilgilendirme sonrasında yetkililer ve üreticiler örnek bahçeyi gezdi.
Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna fındıkta verimin arttırılmasına yönelik çiftçilere verilen eğitimlerden ötürü Ferrero Fındık yetkililerine teşekkür etti.
Düze Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Ahmet Uludağ ise fındıkta verimin arttırılmasına yönelik yapılan bu çalışmayı doğru bulduklarını söyledi.
Ferrero Fındık Düzce-Zonguldak Bölge Müdürü Murat Akbaş ise proje hakkında bilgiler verdi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri