ALKIŞLAR ÖZEL ÖĞRENCİLERE…

Gündem 10 Haziran 2022 17:42
Videoyu Aç ALKIŞLAR ÖZEL ÖĞRENCİLERE…
A
a

Düzceli hayırsever Hacı Hidayet Türkseven’in bağışlarıyla yapılan özel gereksinimli öğrencilerin eğitim gördüğü Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu’nca hazırlanan atölye ürünleri görücüye çıktı. Öğrenciler tarafından resmedilen birbirinden güzel tablo ve el emeği objeler için düzenlenen kermes yoğun ilgi gördü. Sergiden elde edilecek gelirin, okuldaki eğitimlere harcanacağı bildirildi.

Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören özel gereksinimli öğrenciler, birçok alanda aldıkları eğitimlerle hem öğreniyor hem de sosyal hayatın bir parçası oluyor.
Resim, müzik ve el sanatlarının yanı sıra serada sebze ve meyve yetiştiriciliği gibi uygulamalı projelerle özel öğrencilere doğa ve çevre sevgisi aşılanıyor.
Eğitim programlarındaki başarısıyla dikkatleri üzerine çeken Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri el becerilerinin gelişmesinin yanı sıra, toplumsal yaşama da adapte oluyor.
Otizmli öğrenciler için okul bünyesinde kurulan özel eğitim atölyesinde yıl boyu üretilen el emeği göz nuru ürünler için Millet Bahçesi’nde kermes düzenlendi.
İlginin yoğun olduğu kermeste, özel gereksinimli öğrencilerin hazırladığı ürünler, büyük beğeni topladı. Kermes ile ilgili bilgi veren Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Talha Aydoğan, “Otizmli öğrencilerimizin yıl boyunca yaptığı ve tasarladığı ürünler için bir kermes düzenledik. Kermesimize yoğun ilgi var. Kermesten elde edeceğimiz geliri, okulumuzdaki eğitimler için harcayacağız.” dedi.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri