ALIŞMAK ZOR OLACAK!

Gündem 15 Haziran 2017 16:19
Videoyu Aç ALIŞMAK ZOR OLACAK!
A
a

Yayalaştırma projesi kapsamında trafiğe kapatılmaya hazırlanan İstanbul Caddesi’ne alternatif olarak belirlenen güzergâhlarda devam eden çalışmalar, sürücü ve vatandaşlarda kafa karışıklığına, ulaşımda ise zaman zaman aksamalara neden oluyor. Yeni ulaşım planı gereği bazı güzergâhlarda trafik akışı ters yönde sağlanacak, bazılarında ise tek yön uygulaması hayata geçecek. Sürücülerin sisteme uyum sağlaması için uyarıcı levhalar hazırlanırken, yeni düzene ayak uydurmak zaman alacak gibi görünüyor.

 

İstanbul Caddesi’nin araç trafiğine kapatılmasına sayılı günler kala belirlenen yeni güzergâh ve buna yönelik yol ile çevre düzenleme çalışmaları, şehir merkezinde sürücüler ile vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Rıhtım Caddesi kapatılınca…

İstanbul Caddesi’nin trafiğe kapatılmasıyla birlikte ana arterlerden biri olma özelliğini sürdürecek Rıhtım Caddesi’nde, yeni sistemle birlikte yapılacak radikal değişiklik ile Doğu yönüne seyreden trafik tam tersi şekilde Batı yönüne akacak. Belediye ekipleri caddede asfaltlama çalışmalarını sürüyor. Asfaltlama çalışması kapsamında caddenin bir bölümünün trafiğe kapatılmasıyla birlikte sürücüler ulaşımda zor anlar yaşadı. Caddenin trafiğe kapatıldığını gören sürücüler şaşkınlarını gizleyemezken ulaşmak istedikleri noktaya gitmek için kendi güzergâhlarını belirlemek mecburiyetinde kaldı. Araçların Rıhtım Caddesi ile Camikebir TOKİ Konutları arasında ters yönden ilerlemek zorunda kaldığı görüldü.

Yeni düzene alışmanın zor olacağı belli oldu

Çalışmalar doğrultusunda Şaguç Köprüsü’nün Aydınpınar Caddesi yönü de araç trafiğine kapatıldı. Güzergâhı Rıhtım Caddesi olan toplu taşıma araçlarının çalışmalar nedeniyle Çay Mahallesi Saatçigil Caddesi’nde ilerlemesiyle beraber bazı vatandaşların trafiğe kapalı caddedeki duraklarda otobüs bekledikleri görüldü. Saatçigil Caddesi ve Gazhane Caddesi’nde ise zaman zaman trafikte yaşanan yoğunluk sürücülere zor anlar yaşattı. Çalışmalar trafik akışında yavaşlamaya neden oldu. Trafik akışının çift yönlü sağlandığı Saatçigil Caddesi ile Gazhane Caddesi’nde tek yön uygulamasına geçilecek.

Uyarıcı levhalar konuldu

Necip Güney Sokak’ta yeni güzergâhla birlikte İstanbul Caddesi’ne giremeyecek araçlar için uyarı ve yönlendirme amaçlı işaretleme çalışmaları yapıldı. İşaretlemelerin sürücülere yardım olması hedeflenirken şuan üzeri kapalı durumdaki levhalar projenin hayata geçmesiyle açılacak.

Alternatif güzergâhlarda faaliyete geçecek ters ve tek yön uygulaması Düzce’de yaşayanları alışma sürecinde zorlayacak gibi görünüyor.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri