ALACAK KRİZİ BÜYÜYOR

Gündem 26 Kasım 2019 17:17
Videoyu Aç  ALACAK KRİZİ BÜYÜYOR
A
a

Düzce Belediyesi çalışanlarından ikramiye ve mesailerinin ödenmediği gerekçesiyle tepki sesleri yükselmeye devam ediyor. Bu kez belediye şoförleri, 2 aylık mesaileri ile devletin vermiş olduğu 5 günlük tediye ikramiyelerinin hala yatırılmadığını belirterek, "Belediye bu konuda çok duyarsız ama kendileri ay sonu bize layık gördükleri maaşların 3 katını alıyorlar." ifadesini kullandı.

Düzce Belediyesi'ndeki alacak krizi giderek büyüyor. Bir grup temizlik işçisinin "İkramiye ve mesailerimizi alamıyoruz" tepkisinden sonra Ulaştırma Müdürlüğü bünyesindeki personelinin de aynı dertten muzdarip olduğu ortaya çıktı. Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)'na gönderdikleri açıklamada, halk otobüsü şoförleri olarak haklarının yenildiğini belirten çalışanlar, şu ifadeleri kullandı:

"Sadece bir bölüm değil tüm çalışanlar aynı durumu yaşıyor"
"Öncelikle belediye çalışanları ile yaşanan mağduriyeti dile getirdiğiniz için çok teşekkür ederiz fakat sadece bir bölüm değil tüm çalışanlar aynı durumu yaşıyor. Özellikle otobüs şoförleri iki aylık mesaileri devletin vermiş olduğu 5 günlük tediye ikramiyeleri hala verilmemiş durumda. Ayrıca maaşlar düşürüldü bir şoförün maaşı 2 200 TL'ye düştü 2800 TL maaş alıyorduk. Yaptığımız işin sorumluluğunu düşünürseniz 81 ili araştırın bu paraya çalışan halk otobüsü şöförü bulamazsınız. Hakkımızı yiyorlar, bu psikolojiyle çalışıyoruz."

"Kendileri ay sonu bize layık gördükleri maaşların 3 katını alıyor"
Düzce Belediyesi yönetiminin personelin sıkıntı ve mağduriyetlerine duyarsız kaldığını savunan çalışanlar, "Seçimden önce 1 kere gelip hal hatır sordular ondan sonra daha gelip sıkıntılarımızı soran yok ama bir otobüs kazası vs olayı olsa hemen şoförler günah keçisi ilan ediliyor. Belediye bu konuda çok duyarsız ama kendileri ay sonu bize layık gördükleri maaşların 3 katını alıyorlar. Bunları da dile getirirseniz çok seviniriz." ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri