AKŞENER DÜZCE'DE ESTİ GÜRLEDİ

Gündem 25 Ocak 2018 14:54
Videoyu Aç AKŞENER DÜZCE'DE  ESTİ GÜRLEDİ
A
a

Düzce mitinginde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bizim muhterem miting yapıyor, bizim muhterem ana kuzuları oradayken il kongrelerine gidiyor, düğüne de gidiyor şahitlik yapıyor. Biz yapsak vatan hainliğiyle yargılanırdık herhalde.” dedi. Akşener ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti’nin en iyi subay ve pilo

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il parti binasının açılışını yapmak üzere geldiği Düzce’de açılış töreninin ardından vatandaşlara hitap etti. Ellerinde bayrak ve pankartlarla parti binasının önünde Akşener’i karşılayan Düzceliler’in arasında Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol’un da olduğu görüldü.

Bu gariban kadın ve arkadaşlarından korkuyorsunuz”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener miting konuşmasında şunları kaydetti:“Buraya il teşkilatımızın binasını açmak için geldik. İl başkanımızın şahsında bütün arkadaşlarımıza emekleri için en kalbi teşekkürlerimi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Bu soğukta neler yaşadığınız biliyorum, tehditler almanıza rağmen buradasınız. Bu küçük şehirde iradeli insanların oluşturduğu bu tablo güçlüleri titretiyor. Onlar korktuğu için korkutmaya çalışıyorlar. O gücü kaybetmekten korkuyorlar ve sizi sindirmeye çalışıyorlar. Ama bu millet edeplidir ve haya sahibidir. Bu millet Anadolu’nun irfanına sahiptir. Biz sabrederiz. Ülkemizin birliği için sabrederiz. Bilerek hakaret edip duruyorsunuz. Ama burada ilan ediyorum. Bu gariban kadın ve arkadaşlarından korkuyorsunuz. Korkmakta da haklısınız. İktidarınız sallanıyor çünkü.

Kumpas davalarıyla en iyi subaylarımızı, pilotlarımızı mahkum ettiniz”
Suriye’nin içi karışırken başrolde olmayacaktınız. Suriye’nin birliğinin, bütünlüğünün yanında yer alacaktınız. Emperyalist ülkelerin kuyruğuna takıldınız şu anda iki emperyalist ülkenin arasında bu ülkeyi şamar oğlanına çevirdiniz. Kendi geleceğinizi, kendi imkanlarınızı, bu devletin bekası ile eş gördünüz ve yanlış kararlar aldınız. Sizi övenlerin yanında saf tuttunuz. Sizi uyarmaya çalışanlarına çemkirdiniz. Bugün gelinen noktada kumpas davalarıyla en iyi subaylarımızı, pilotlarımızı mahkum ettiniz ondan sonra da savcısı oldunuz, kaçak olan Zekeriya Öz’e Erdoğan zırhlı arabasını verdi. O da göbeğini kaşıyarak, bize hakaret ederek gezdi.

Kıydığınız askerlerden İlker Başbuğ’un şahsında özür dilemeniz lazım”
Bu peygamber ordusunu siz darbeci olarak nitelendirdiniz. O günlerden bahsediyorum. “Camiyi bombalayacak” dediniz ve o davanın savcısı oldunuz. Türk Ordusu’nu terör ordusu kabul ettiniz ve Genel Kurmay Başkanını terörist diye hapsettiniz. Milletim affetsin, Allah’ım affetsin. Burada aldığınız kul hakkı için, Müslümansanız Türk Ordusu’nun o gün kıydığınız askerlerden İlker Başbuğ’un şahsında özür dileyip, helallik istemeniz lazım. Öyle “Aldatıldık, kandırıldık” diye bir şey olamaz.

Apo ile masaya oturan ben miydim?”
Bu kadim devleti siz bir işletme gibi A.Ş. gibi yönetme anlayışınız sebebiyle bugüne getirdiniz. Bize şimdi saray koalisyonu kuruldu. Mensupları bizi her türlü hakaretle bir noktada tutmak istiyorlar. Burada sormak istiyorum, ey muhteremler, bizlere söylüyorsunuz da, İçişleri Bakanlığı’nda Irak’ın içine en derin kara harekatı benim dönemimde yapıldı, altına imzayı ben attım. Seneler boyu car car car bunu da söylemedim. O imzayı atmak o kadar zordur ki. Kınalı kuzularınızı gönderirsiniz, anaların evlatlarının başına bir şey gelmesinden uykularınız kaçar. Bizim muhterem miting yapıyor, bizim muhterem ana kuzuları oradayken il kongrelerine gidiyor, düğüne de gidiyor şahitlik yapıyor. Biz yapsak vatan hainliğiyle yargılanırdık herhalde. Şunu da söylemek istiyorum Apo ile masaya oturan ben miydim? Benim arkadaşlarım mıydı? PKK’yı şımartan sensin. Apo beni aldattı diyor, saf mısın?”
Yapılan mitingin ardından İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, İYİ Parti Lideri Akşener’e Düzcespor forması ve atkısını takdim etti. Ayrıca minik bir hayranı tarafından çizilen kendisine ait portre de Akşener’e hediye edildi.Parti binasının açılış kurdelesini kesen Akşener, İYİ Parti Düzce İl Başkanlığı Hatıra Defteri’ni imzalamasının ardından kadınlarla bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi.Akşener son olarak, İstanbul Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret etti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri