AKŞENER: FINDIK 74 LİRA OLMALI

Gündem 21 Temmuz 2022 16:47
Videoyu Aç AKŞENER: FINDIK 74 LİRA OLMALI
A
a

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Giresun’da katıldığı bir programda, fındık fiyatının en az 74 TL olması önerisinde bulundu. Fındık üreticisini ezdirmeyeceklerini belirten Akşener, "Fındık en az 3,5 dolar yani 74 lira olmalı, dolar artarsa fiyat da artmalı." dedi.

2022 yılı fındık hasadının başlamasına az bir süre kala, üreticilerin gözü ve kulağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak fındık fiyatlarında... Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından fındıkta 27 liralık taban fiyat açıklanmıştı. 2022 fındık sezonunda ise son bir yılda artan maliyetler üzerine üreticiler, fındık taban fiyatının en az 3,5 dolar bandında olmasını bekliyor.
“Fındık üreticisini ezdirmeyeceğiz”
Bu konuyu gündemine alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, fındık taban fiyatının en az 74 lira olması gerektiğini söyledi. "Karadeniz kalkınırsa Türkiye kalkınır.” diyen Akşener, “Karadeniz genci burada üretirse Türkiye gelişir. Karadeniz insanı Meksika üzerinden Amerika'ya giderse, onun yerini sığınmacı alır. Fındık üreticisini ezdirmeyeceğiz. Fındık en az 3,5 dolar yani 74 lira olmalı, dolar artarsa fiyat da artmalı." dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri