AKIBETİ BELLİ OLDU

Gündem 27 Şubat 2018 15:25
Videoyu Aç AKIBETİ BELLİ OLDU
A
a

Bir dönem Düzceli’nin uğrak yeri olan ancak Bolu Dağı Tüneli’nin hizmete girmesi ile işlevini kaybeden Varan Tesisleri’nin yeniden turizme kazandırılması için harekete geçildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait arazi üzerinde kurulu bulunan atıl tesis için 2 ihtimal üzerinde duruluyor. Buna göre; tesis ya işletmeciye verilecek ya da uygulama oteli olarak değerlendirilecek.

İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak’ın, Ocak Ayı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, “Yatırımcı buluruz” diyerek, 2018 yılı yatırım programına alınmasını istediği Varan Tesisleri’nin akıbeti belli oldu.

Ya işletmeciye verilecek ya da uygulama oteli olacak
D-100 Karayolu Bolu Dağı mevkiinde bulunan ve 23 Ocak 2007 tarihinde Bolu Dağı Tüneli’nin hizmete girmesi ile birlikte işlevini kaybeden Varan Tesisleri için görüşmelerin başladığı öğrenildi. Varan firmasının Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiraladığı arazi üzerine kurduğu tesis, uzun yıllar gözde bir dinlenme durağı olarak hizmet verdi. İşlevini yitirmeden önce Düzceliler’in uğrak mekanlarından olan ve içerisinde restoran ile kafeteryanın bulunduğu tesisin turizme kazandırılması için çalışmaların hızla ilerlediği, ayrıca tesis için çok sayıda yatırımcının da şimdiden işletmesini almak için talip olduğu öğrenildi.Edinilen bilgilere göre; tesis, ya işletmeciye verilerek vatandaşın hizmetine sunulacak ya da hem çevrede turizm-otelcilik okuyan öğrencilerin faydalanabileceği hem de konaklama imkanı yaratacak bir uygulama oteli haline getirilecek.

Bolu Dağı , konaklama turizmine açılacak
Diğer taraftan Samandere ve Abant arasındaki Sinekli Yaylası üzerinden Abant’a geçişi sağlayacak olan Düzce-Abant Yolu’nun da yakın zamanda hizmete girmesi bekleniyor. Düzce’den Abant’a bir yolun bağlanmasına sıcak bakmayan Bolulular, uzun bir süre yol güzergahında bulunan kayan bir bölümü onarmaya yanaşmamıştı. Son gelen bilgilere göre; Bolu kesiminde kalan bu 500 metrelik yolun yapımını tamamlandı. Böylece iş artık Düzce’deki yöneticilerin 14 kilometrelik yolun yapımının hızlandırılması noktasında yapacağı girişimlere kaldı. Düzce ile Abant arasındaki mesafeyi kısaltacak yolun önümüzdeki kısa dönem içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri