AKÇAKOCALI 49 ÖĞRENCİNİN BURSUNU KESTİ

Gündem 9 Mayıs 2019 12:14
Videoyu Aç AKÇAKOCALI 49 ÖĞRENCİNİN BURSUNU KESTİ
A
a

Düzce'nin en büyük ilçesi Akçakoca'nın yeni Belediye Başkanı Okan Yanmaz, "sosyal belediyecilik" anlayışını ortadan kaldıran bir karara imza attı. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için belediyeden aldığı bursla üniversite eğitimine devam eden Akçakocalı öğrencilerin bursu Başkan Yanmaz'ın talimatıyla kesildi.

Akçakoca’da sosyal belediyecilik rafa kalktı. Yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilere yönelik burs uygulaması Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın talimatıyla kaldırıldı.

Akçakocalı 49 öğrencinin bursunu kesti

İlçe dışındaki üniversitelerde okuyan ve ailesinin maddi durumu yetersiz olan Akçakocalı 49 öğrencinin Umut Işığı Birimi'nden aldığı öğrenim bursları, yeni Belediye Başkanı Okan Yanmaz tarafından durduruldu.

”Kim verdiyse git ondan al”

Belediyeden aldıkları bursun kesildiğini fark ederek nedenini öğrenmek için telefona sarılan Akçakocalı bazı üniversitelilere, "Kim verdiyse git bursu ondan al” ifadelerinin kullanıldığı iddia edildi.

'Bu kadar da olmaz!' 

Maddi durumları iyi olmadığı için burs imkanından yararlanan aileler de belediyenin çocuklarına verdiği burs desteğini kesmesi karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı. Evlatlarının üniversite eğitimini sürdürmesinde önemli rol oynayan bursun kesilmesi yüzünden yaşanacak mağduriyete dikkat çekilirken, 'Bu kadar da olmaz!' dedirten bu uygulama, Akçakoca’da sosyal belediyecilik anlayışının rafa kaldırıldığı şeklinde yorumlandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri