AKÇAKOCA İLÇE KONGRESİ 17 TEMMUZ’DA  

Gündem 22 Haziran 2022 17:13
Videoyu Aç AKÇAKOCA İLÇE KONGRESİ 17 TEMMUZ’DA  
A
a

Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ile ilgili parti içi huzursuzlukların genel merkeze kadar yansıması üzerine geçtiğimiz aylarda Akçakoca’da ilçe kongresine gitme kararı alan Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanlığı, kongre tarihini 17 Temmuz 2022 olarak açıkladı.

Akçakoca’da uzun süredir CHP’lilerin yapılması istediği ilçe kongresi için tarih belli oldu.
Bilindiği üzere CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz kadına şiddet uyguladığı gerekçesiyle bazı partiler tarafından şikayet edilmiş, CHP Düzce İl Başkanlığı da kendisiyle ilgili disiplin soruşturması başlatmıştı.
Disiplin soruşturması sonucunda Abanoz’la ilgili ihtar cezasını yeterli bulmayan bazı CHP delegeleri ise ilçe başkanlık seçimlerinin yeniden yapılabilmesi için notere giderek istifalarını vermişti.
Delegelerin yarısından fazlasının verdiği imzalı dilekçeler sonucu ilçe seçimlerinin yenilenmesinin önü açılınca süreci aylardır askıda tutan Semih Cemşit yönetimi, kongre kararı almak zorunda kalmıştı.
21 Haziran Salı günü il yönetim kurulu toplantısında Abanoz ve arkadaşlarının içinde yer aldığı ilçe yönetiminin feshedilmeden kongreye kadar görevlerini yürütmesi kararı alındı.
Yeni ilçe kongresi için ise 17 Temmuz 2022 tarihi belirlendi.
Alınan bu karar sonrasında, yeniden bir ilçe yönetimi belirleme sürecine girilmiş olunurken, 17 Temmuz’daki kongrede aday bolluğu yaşanabileceği öngörülüyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri