AKÇAKOCA'DA ÖZLENEN MANZARA

Gündem 28 Haziran 2019 18:09
Videoyu Aç AKÇAKOCA'DA ÖZLENEN MANZARA
A
a

Akçakoca Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl FİNDUK Fest adıyla hayata geçirilen Uluslararası Kültür, Turizm ve Fındık Festivali başladı. Kortej yürüyüşü ile başlayan festivalde konuşan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, amaçlarının festivali her yıl bir öncekine göre daha ileriye taşımak olduğunu söyledi.

Çuhallı Çarşısı kapalı spor salonu önünden mehteran eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü ile festivalin açılışı yapıldı. Hükümet Konağı’na kadar devam eden yürüyüşe Vali Zülkif Dağlı, AK Parti  Düzce Milletvekilli Ayşe Keşir,  MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, Kaymakam Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve vatandaşlar katıldı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Okan Yanmaz, festivale destek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi. Gelecek yıllarda bu festivalin devam edeceğini belirten Başkan Yanmaz," Bu festivalin anlamı bir başlangıç noktası olarak uzun aradan sonra geldiğimiz bu süreç içerisinde inşallah ilerleyen günlerde bu yaptıklarımızdan dersler alarak daha ileriye götürmek. Akçakoca’nın esnafından Akçakoca’nın gençlerinin kültürel ve sosyal yönden gelişmesinden ve ayrıca ekonomik şartlarımıza destek vermesi amacından bizim için gerçekten önemli bir festival ve bu düzenin de bizim de ilimizin bize sahip çıkmasından onur duyuyorum.İnşallah gelecek günlerde sizlerin desteği ile daha ileriye götüreceğimiz nice festivaller kuracağımızı düşünüyorum"diye konuştu.
Öte yandan Vali Dağlı da , Akçakoca’nın ilimiz için önemine vurgu yaparak şunları söyledi;" Akçakoca çocukluğumuzdan beri bildiğimiz 1970’li yıllardan itibaren Akçakoca, yedigöller hep fotoğraflarda görürdük. Şimdiki gibi televizyon da yok o zamanlar da. O kadar yaygın değil hep anılarımızdaydı. 11 tane halk plajıyla ,mavi bayraklı Türkiye'deki ilk mavi bayraklı plajıyla bilinen gerçekten bu manada Türkiye turizminde ilklerden birisiydi."
Milletvekillerden Ayşe Keşir ve Ümit Yılmaz da, Akçakoca'nın yeşiliyle,doğasıyla iç içe yaşayan, önemli turizm ilçelerinden birisi olduğunu vurguladılar. Konuşmaların ardından, halk dansları gösterisi, resim sergisi ile devam eden festivale vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, horon oyunu festivaldeki coşkuyu katladı.
 
 
1000
icon
Nurullah Alphan İnan 29 Haziran 2019 01:17

Bu güzel festivalin düzenlenmesinde,başta okan başkan ve sayın kaymakamımız ve de festival komitesi olmak üzere emeği geçen,herkese çok teşekkürler.

0 2 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa