AKÇAKOCA’DA ENERJİ KRİZİ ŞİMDİLİK AŞILDI…

Gündem 7 Nisan 2022 11:36
Videoyu Aç AKÇAKOCA’DA ENERJİ KRİZİ ŞİMDİLİK AŞILDI…
A
a

Akçakoca Belediyesi’nin ödenmeyen faturalar nedeniyle pazartesi kesilen elektrikle ilgili SEPAŞ ile yapılan görüşmelerde sonuç 3 gün sonra alındı. Biriken borcun bir kısmının belediye tarafından ödenmesi şartıyla elektrik verilmesi hususunda anlaşmaya varıldı.

Pazartesiden beri elektrikler kesikti
Akçakoca Belediyesi’nde hafiflemek bir yana aratarak devam eden mali kriz son olarak elektriği vurmuştu.
Çalışanlarının maaşlarını dahi veremez durumdaki belediyenin elektrikleri, faturaların bir süredir ödenmemesi nedeniyle geçtiğimiz pazartesi günü kesilmişti.  Belediyeye bağlı tesislerde ve hizmet ana binasında enerji jeneratör vasıtasıyla sağlanmaya çalışılırken yaşanan son olay karşısında yine bir numaralı mağdur Akçakocalılar olmuştu.
Görüşmelerden 3 gün sonra sonuç çıktı
Geçmiş dönemde de borcu nedeniyle belediyenin birçok işletmesinin elektriğine kesinti uygulanan Akçakoca Belediyesi ise SEPAŞ yetkilileri arasındaki görüşmelerden 3 gün sonra sonuç çıktı. Yapılan görüşmelerde biriken borcun bir kısmının belediye tarafından ödenmesi şartıyla elektrik verilmesi hususunda anlaşmaya varıldı.
Borç için yeniden ödeme planı yapılacak
Akçakoca Belediyesi’nin söz konusu ödemeyi yapmasıyla bugün itibariyle belediye ve tesislerine yeniden elektrik akışının sağlanacağı bilgisine ulaşıldı. Borcun geri kalan kısmı içinse ödeme planı üzerinde çalışılmaya başlandığı öğrenildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri