AKÇAKOCA BELEDİYESİ'NDEN YAŞLILARA ULAŞIM MÜJDESİ

Gündem 1 Ocak 2019 13:45
Videoyu Aç AKÇAKOCA BELEDİYESİ'NDEN YAŞLILARA ULAŞIM MÜJDESİ
A
a

Akçakoca Belediyesi 65 yaş üzeri vatandaşların belediye otobüsleri ile yaptıkları ücretsiz 2 seyahat hakkını 2 Ocak itibari ile 4’e çıkardı.

Akçakoca Belediyesi’nden 65 yaş üzeri vatandaşları sevindirecek yeni bir uygulama müjdesi geldi. 2019’un ilk gününden itibaren hayata geçecek olan uygulama ile yaşlıların bugüne dek belediye otobüsleriyle 2 kez yapabildikleri ücretsiz seyahat hakkı 4’e çıkartıldı.
Konu ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 65 yaş üzeri Akçakocalıların belediyeye yaptıkları talep doğrultusunda böyle bir kararı hayata geçirdiklerini söyledi.
Daha önce özel halk otobüsü işletmecilerinin de taşıma hizmeti verdiğini kaydeden Başkan Yemenici, 65 yaş üzeri vatandaşların daha fazla ücretsiz seyahat etmelerinin özel halk otobüsü işletmecilerinin gelirlerini azalttığı gerekçesiyle hayata geçirilemediğini söyledi.
Başkan Yemenici, yılsonu itibariyle Akçakoca’da özel halk otobüsü işletmeciliğinin son bulduğunu, tüm taşıma hizmetlerinin bundan böyle belediye otobüsleriyle gerçekleşeceğini söylerken, hizmetlerin belediyeye geçmesiyle yaşlıların taleplerini derhal hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.
Uygulamanın 2 Ocaktan (yarın) itibaren hayata geçeceğinin altını çizen Yemenici, 65 yaş üstü yaşlıların günde 2 defa ücretsiz olarak yaptıkları seyahatin artık 4’e çıktığını, bu hizmetten faydalanacak olan vatandaşların daha konforlu yolculuk yapmaları için 4 yeni lüks otobüsün ise satın alınarak belediyenin taşıma filosuna katıldığını söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri