AKÇAKOCA ‘SAKİN ŞEHİR’ OLMA YOLUNDA…

Gündem 17 Ekim 2018 14:28
Videoyu Aç AKÇAKOCA ‘SAKİN ŞEHİR’ OLMA YOLUNDA…
A
a

Türkiye’den 15 kentin seçildiği Cittaslow (Sakin Şehir) felsefesine Akçakoca’nın da eklenmesi için çalışmalar başladı. Bu doğrultuda, Akçakoca Belediyesi ile Düzce’nin her alanda kalkınması amacıyla çalışmalar yürüten Doğu Marmara Kalkınma Ajansı arasında “Akçakoca Cittaslow Yolunda” projesi için imzalar atıldı.

Dünya genelinde 30 ülkede 241 kentte bulunan Cittaslow üyeliğine Düzce’nin denize açılan penceresi Akçakoca’nın da dahil olması adına ilk resmi adım atıldı. Kentin sakin şehir olabilmesi adına gereken kriterleri sağlamaya yönelik hayata geçirilecek proje için Akçakoca Belediyesi ve MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) arasında imzalar atıldı.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Merkez Ofisi’nden düzenlenen törende MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Suat Madenci sözleşmeyi birlikte imzaladı. 
Sözleşme uyarınca MARKA’nın 2018 yılı Temmuz-Ağustos dönemleri teknik destek kapsamında Akçakoca Belediyesi tarafından hazırlanan “Akçakoca Cittaslow yolunda” isimli proje mali destek almaya hak kazanmış oldu.
Böylelikle Akçakoca’nın Cittaslow (Sakin Şehir) olması yolunda önemli bir adım atıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri