AKBULUT’TAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

Gündem 5 Ekim 2018 13:00
Videoyu Aç AKBULUT’TAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!
A
a

Gölyaka’nın su sorununu çözen başkan olarak hafızalara kazınacak olan AK Partili Belediye Başkanı Bekir Akbulut, partisinin kendisiyle yola devam edip etmemesi hakkında, “‘Arkadaş sen başarılı olabilirsin. Ama siyaset bir takım oyunu. Biz seninle siyaset yapmak istemiyoruz’ deme hakları var. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Ama bana bunu söylemeden, ayak oyunları ile önümü kesmeye kalkışırlarsa benim adım Tatar Ramazan, ben bu oyunu bozarım.” dedi. Ayrıca oyun hizmetle alakası olmadığını savunan Akbulut, “Eğer oyla olacaksa Gölyaka halkı kıyamete kadar beni seçmeli.” diyerek halkın kalbine dokunmak gerektiğini vurguladı.

Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, Öncü Medya Grubu’nu şirket bünyelerine katan Türkseven Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Türkseven’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette soruları yanıtlayan Akbulut, oy toplamanın sadece hizmet ile olmayacağını, insanların kalbine değmek gerektiğini ifade etti. Başkan Akbulut hizmete oy verilecekse, kendisinin kıyamete kadar başkan seçilmesi gerektiğini söyledi.

Belediyenin icraatlarını makamda bana değil, sokakta vatandaşa soracaksınız”
Belediye makamında yapılan röportajları verimli bulmadığını söyleyen Başkan Akbulut, “Halkın nabzını tutacaksınız, yapılanlara bakacaksınız. Dilin kemiği yok. Ben burada istediğimi söylerim. Ama mesele söylemek değil. Bunun halktaki karşılığı nedir? Uygulamada neler yapmışız, neleri yapamamışız.” sözleri ile halkın doğru cevabı vereceğini belirtti.

Adaylığıma halk ve partimiz karar verecek”
Yaklaşan seçimlerde aday olup olmayacağı üzerine açıklamalarda bulunan Akbulut, “Ona halk ve partimiz karar verecek. Ben her şeyden önce şuna inanıyorum. Allah nasip ettiyse kimse bunun önüne geçemez. Bu nasip meselesi eğer bizim nasibimizde bir dönem daha hizmet etmek varsa, partimiz bizi aday gösterir halk teveccüh eder bizi seçer. Bizde hizmet etmeye devam ederiz.” şeklinde konuştu.

Oyla olacaksa Gölyaka halkı kıyamete kadar beni seçmeli”
Başkanlık döneminde yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Akbulut açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“Oyun hizmetle alakası yoktur. Eğer oyla olacaksa Gölyaka halkı kıyamete kadar beni seçmeli. Ama hizmet hiçbir zaman tek başına yeterli değildir. Siz insanların kalbine dokunamıyorsanız, yaptığınız hizmeti insanların başına kakar gibi sunuyorsanız, bunun hizmetle alakası yoktur. Allah nasip etti doğalgazı getirdik. Gölyaka’ya 40 kilometreden su getirdik. Elektriği yerin altına aldık. Asfalt çalışmaları yaptık. Çok iş yaptık, anlatmayla bitmez. Ama hepsinden önemlisi bu süreçte Gölyaka halkına çok sıkıntı verdik. Şimdi adama doğalgazı götürüyorsun ama yolu çamur ettin. Ben Gölyaka halkına tekrardan gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Ayak oyunları ile önümü kesmeye kalkışırlarsa…”
Akbulut, partisinin yola kendisi ile devam etme durumunu da değerlendirdi. Akbulut, “‘Arkadaş sen başarılı olabilirsin. Ama siyaset bir takım oyunu. Biz seninle siyaset yapmak istemiyoruz’ deme hakları var. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Ama bana bunu söylemeden, ayak oyunları ile önümü kesmeye kalkışırlarsa benim adım Tatar Ramazan, ben bu oyunu bozarım. Ben halktaki karşılığımı biliyorum, genel merkez benden fazlasını biliyor ama ben bunun burada açıklamasını yapmam.”

İnsanların gönlüne dokunacaksın, yaptığın işi doğru ifade edeceksin”
Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, belediye başkanları ile ilgili yaptığı genel değerlendirmede ise şunları söyledi: “Siyasetle ilgili bir değerlendirme yapacak olursam ben bütün belediye başkanlarıma medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Herkes imkanlarının ölçüsünde bir şey yaptı. Mehmet başkanımın görevden alınışı Dursun başkanımın gelişindeki süreç, insanlar bunu nasıl değerlendirebilir parti nasıl değerlendirecek; bunu ben bilemem. Büyüklerimiz, genel merkezde siyaset yapanlar, halkın tutumu ne olacak; ben bir şey diyemem, bir bilgim de yok bununla ilgili konuşmam da çok doğru değil zaten. İnsanların gönlüne dokunacaksın, yaptığın işi doğru ifade edeceksin. Her başkan için kamuoyunda anketler yapılıyor sizin de bildiğiniz şeyler vardır bunu konuşmam doğru olmaz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri