AKADEMİDE SON DERS

Gündem 29 Nisan 2018 14:45
Videoyu Aç AKADEMİDE SON DERS
A
a

Sekiz hafta süren AK Parti Düzce Siyaset Akademisi’nin son dersi Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Son derse Kahraman Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Dr. Naci Çuhacı katıldı.

AK Parti Düzce İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’nin aktif dersleri 8. haftanın ardından sona erdi. Son derse Kahraman Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Dr. Naci Çuhacı katıldı. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen son derste Kahraman Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, tecrübe paylaşımında bulundu.

İlçemiz artık köy değil önemli ilçelerden biri haline geldi”
Belediye başkanlığı öncesi ve sonrasında yaşadıklarını anlatan Kahraman Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Kazan’da üç dönem boyunca oy oranını arttırarak bugünlere geldik. Köy olarak bilinen bir yerde altyapı çalışmaları yapılarak, hastaneleri, okulları olan bir ilçe haline getirdik. 350 bin nüfusa yetebilecek bir altyapı yaptık. Doğalgazı getirdik. İlk kez sıcak asfalt döktük. Her yıl 3 bin-5 bin göç almaya başladık. 6 Milyar dolarlık 25 bin kişinin çalışacağı savunma sanayi projesi ilçemizde yapılacak. Dolayısıyla ilçemiz artık köy değil önemli ilçelerden biri haline gelmiştir.” dedi.

Bu milletle gurur duyuyoruz”
15 Temmuz darbe girişimi hakkında da konuşan Ertürk, “Allah’a hamdolsun kurşuna kafa atan, çıplak elle tankları durduran, demokrasisine ve liderine sahip çıkan insanlarımız var ki bu darbe girişimini savuşturduk. Onlar 1 dolara sadece vicdanlarını değil vatanlarını satmışlardır. Akıncı Üssü’nde 4-5 saat yaptıkları mücadele sonunda Kahraman Kazanlı vatandaşlarımızı vurdular. 9 şehidimizin hepsi oraya aileleri ile gelmişlerdi. 92 gazimiz ile de verilen bir mücadeledir. Rabbim bir daha 15 Temmuz’lar yaşatmasın. Çanakkale’de Sakarya’da verdiğimiz şanlı, onurlu mücadelelerden sonra 15 Temmuzda nasıl bir ecdanın torunları olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Bu milletle gurur duyuyoruz. Böyle bir vatanın evladı ve böyle bir liderle birlikte olmaktan sonra gurur duyuyorum.” diye konuştu.

İmaj ve ilk izlenim çok önemlidir”
Ardından ders veren Dr. Naci Çuhacı, temsil ve protokol konusunda bilgi verdi. İnsanların kendisini temsil etmediğini daima bir aileyi, kurumu, makamı ya da unvanı temsil ettiğini kaydeden Çuhacı, “İmaj ve ilk izlenim çok önemlidir ve şanstır. Ayakkabılarınızın topukları boyatılmamalıdır. Kravatlarınız çok uzun ya da kısa olmamalıdır. Cebinizde şıngırdayan bir şey olmasın. Yediğinize dikkat edin. Pantolonunuza göre çorabınızın rengi olması gerekir. Bunlar sizin temsiliyetinize etki eder.” diye konuştu.İmaj çeşitleri hakkında bilgi veren Çuhacı, “Önce ben kendimi nasıl görüyorum, ikinci olarak insanlar beni nasıl görüyor ve ardından da ben nasıl görünmek istiyorum demelisiniz. Bunlar sizin imajını belirleyecek ve oturtacaktır.” dedi. Türk Bayrağı’nın bir insanın solunda olmaması gerektiğine dikkat çeken Dr. Naci Çuhacı, “Protokol ilkeleri, saygı ve nezaket, onuru, itibarı korumak, temsil esası ve düzey eşitliği ve denklik esası, karşılıklılık esası bu ilkelerin başında gelir. Kamusal alanda bir kuruma gidiyorsanız selamlama sözcüğü ‘Saygılar’dır. Vatandaşlar selamun aleyküm, merhaba da diyebilir. Ast üst ilişkisi varsa ‘Saygılar’ denmelidir.” diye konuştu. Dr. Naci Çuhacı, görsellerle ve uygulamalarla örnekler de verdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri