AK PARTİLİ KADINLARA ‘2019’ TÜYOLARI

Gündem 11 Mart 2018 12:47
Videoyu Aç AK PARTİLİ KADINLARA ‘2019’ TÜYOLARI
A
a

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Kusursuz Kafe’de partisinin il ve ilçe teşkilatlarındaki kadın başkanlarla kahvaltıda bir araya geldi. Kadınlara siyasetin inceliklerinden bahseden Keşir, 2019 seçimleri için tüyolar verdi. Bir tarım şehri olan Düzce’de kadının tarımsal kalkınmada gelişmesini istediklerini vurgulayan Keşir, “Yaklaşık 8 aydır kırsal kalkınma ve kadın için çalışıyoruz.” dedi.

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti il ve ilçe teşkilatlarının kadın kollarıyla Kusursuz Kafe’de bir araya geldi. Kahvaltılı toplantıda Keşir, hem siyaset tüyoları verdi hem de Düzce’de hayata geçirilmesi planlanan yeni projelerden bahsetti.

Cumhurbaşkanımız kadınlara çok güveniyor”
Siyasetin sahada öğrenildiğini söyleyen Keşir; siyaseti teşkilatçılığın, meslek örgütlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının beslediğini belirterek, “Siyaset yaparak öğreniliyor. Siyaseti besleyen bana göre 3 ana kanal var. Teşkilatlarımız, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları. Sayın Cumhurbaşkanımız kadınlara çok güveniyor, inanıyor. Cumhurbaşkanımızın bu kadar teşviki olmasa bu kadar rahat hareket edemeyebiliriz. Size partinizde kadın kotası var mı? diye sorular gelir. Kadının siyasete geldikten sonra orada kalıcı olması çok önemli. Bizim de parti olarak duruşumuz, az önce saydığım 3 kanalı açık tutmak ve bu kanallardan siyaseti beslemek. Şuan partimizden 34 kadın milletvekili var. Bunların 20’si teşkilatımızdan yetişti. Bizler sadece işin mutfağında çalışan insanlar değiliz. Öncelikler hareket kabiliyetimiz çok yüksek, yani erkeklere her kapı açılamıyor bazen evlere gidildiğinde ama kadın çaldığında o kapıyı o kapı daha rahat açılıyor. Bir defa buradan bir hareket kabiliyeti yüksekliğimiz var.” diye konuştu.

Kadınlar çevresini daha iyi takip ediyor”
Kadınların yaşadıkları bölgeye çok daha duyarlı ve çevresini tanıyıp, takip eden kişiler olduğunu belirten Keşir, bu nedenle kadınların siyasette çok daha etkili olduğunu söyledi. Keşir, “Hem yerel seçim için hem teşkilat için kadınlar yaşadığı şehri mahalleyi sokağın ihtiyaçlarını çok daha iyi biliyorlar yani kaldırımlarla ilgili bir sorununuz varsa bunu en çok kadın yaşıyor ya engelli çocuğu var ya bebek arabası var. Onun için hem yerel hem merkez siyaset için kadınların etkili olduğuna inanan biriyim.” dedi.

İyi bir takım olduğumuza inanıyorum”
Sözü 2019’da yapılacak olan seçimlere getiren Keşir, seçim çalışmalarını da takım oyuncularına benzetti. “Bu takıma güveniyorum.” diyen Keşir şöyle konuştu: “Biz bu maçı bitirmek zorundayız. 3 yıl. 3 yılın içinde 2019 var, iki tane seçim geçireceğiz ama biz seçimlerin son iki üç ay yapılan çalışmayla alındığına inanmıyoruz. Teşkilat çalışmalarımızı detaylandıracağız.”

Kadınlara yönelik tarım projeleri
Düzce’nin bir tarım şehri olduğunu söyleyen Keşir, kadının tarımsal kalkınmada gelişmesini istediklerini belirtti. Keşir, küçük ölçekli araziler için projeler geliştirildiğini söyleyerek, “Bizim şehrimiz bir tarım şehri ve kırsal kalkınmada kadının güçlenmesi çok önemli. Yaklaşık 8 aydır kırsal kalkınma ve kadın için çalışıyoruz. Farklı illerde kırsaldaki kadınların başarılı olmuş projeleri var. Teşkilat olarak sizden ricam hem kırsalda güçlü, bir fırsat kapısı bekleyen tüm kadınlarımızı buna getirelim. Olabildiğince kadının bu toplantıdan faydalanmasını sağlayalım. Toplum olarak kadın ve erkek omuz omuza vermeyi başardığımızda çok daha özgüvenli olacağız. Bizim çok büyük avantajlarımız var. Ankara İstanbul’un ortasındayız. Çok verimli arazilerimiz var. Şuan çalışma yapılıyor, benim hayalim küçük ölçekli arazilerde projeler geliştirmek.” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri