AK PARTİ MİLLİ ÜRÜNE SAHİP ÇIKMIYOR

Gündem 2 Temmuz 2017 11:03
Videoyu Aç AK PARTİ MİLLİ ÜRÜNE SAHİP ÇIKMIYOR
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran, AK Parti’yi milli ürün olarak ifade edilen fındığa sahip çıkmamakla suçladı. Fındıkta yaşananlar karşısında bu yıl için büyük endişe yaşadıklarını kaydeden Duran, iktidarın uygulamalarını eleştiri bombardımanına tuttu.

Son yıllarda fiyatındaki dalgalanma nedeniyle üreticisine kan ağlatan fındıkla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran’dan açıklama geldi.
‘Ak Parti 15 yıldır tek başına iktidar ve fındık üreticisine sahip çıkmamıştır’ diyen Duran, “Üretici, bir tekel firmanın insafına terk edilmiş 2016-2017 yılı fındık için 8.5 TL gibi komik bir rakamla kapanmıştır. Fındığın maliyeti ise zaten 8 liradır” dedi.
Ak Parti iktidarının 16 Nisan referandumu öncesi TMO kanalıyla müdahale alımı yaptırmasının yeterli olmadığını ifade eden Duran, sanayici ve tüccarın bu şartlarda at oynatmaya devam ettiğini; mağdur olan fındık üreticisinin emeğinin sömürüldüğünü iddia etti.
Alaaddin Duran’ın eleştirilerinden yerel yöneticiler de nasibini aldı. Duran, “Sayın bakanımız Faruk Özlü fındık fiyatları için dilek tutup balon uçurmakla yetinmekte Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin FETÖ’yü sorumlu tutmaktadır. Sayın tarım bakanının açıklamaları o kadar çoktur ki açıklamaları ile kendine muhalefet etmektedir.” ifadelerini kullandı. Yaşananlar karşısında bu yıl için büyük endişelerinin olduğunu dile getiren Duran, TMO’nun piyasaya girip girmeyeceği konusunda net bir açıklamanın yapılmamasını eleştirdi. Hükumetin istemesi halinde fındık fiyatının yükseleceğini iddia eden Duran yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Suriyeli mülteciler için 30 milyar dolar harcayan Ak Parti hükümeti fındık üreticileri için 500 milyon dolarlık müdahaleyi çok görüyor. Hükümet müdahale ettiği takdirde fındık fiyatının 15 TL’nin altına düşmesi imkansızdır. Fakat Ak Parti iktidarı asla tekel firmayı üzmek istememektedir. Tekel firma yıllık 200 milyon dolar sermaye ile yıllık 20 milyar dolarlık ciroya ulaşmaktadır. Ak Parti iktidarı bu rakamlar karşısında neden milli ürününe ve üreticisine sahip çıkmamaktadır?”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri