AK PARTİ KAPIYI ARALADI!

Gündem 14 Ağustos 2018 15:47
Videoyu Aç   AK PARTİ KAPIYI ARALADI!
A
a

24 Haziran seçimlerinin ardından gözler yerel seçimlere çevrildi. 2019 yılı mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için yeni bir tarih ortaya atıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ağırlaşan ekonomik tablo yüzünden AK Parti'nin yerel seçimleri 4 Kasım'a çekme çabasında olduğunu savunarak, milletvekillerine "Allah rızası için yapmayın!" diye seslendi. Öte yandan daha önce de AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, “CHP böyle bir teklif getirirse değerlendirilir.” diyerek erken seçime kapı aralamıştı.

AK Parti olumlu bakıyor
Erken genel seçimlerin ardından erken yerel seçimlerin ayak sesleri duyulmaya başlandı. Son dönemde bu konuda baş döndüren açıklamalar peşi sıra gelirken, AK Parti'nin seçimi erken almaya olumlu baktığı görüşü ön plana çıktı.

MHP mesafeli
Kasım ayının seçim için uygun olacağı yönünde AK Parti cephesinden gelen açıklamalara CHP 'Yarın olacakmış gibi seçime hazırız' şeklinde yaklaşırken, MHP'nin erken seçim istemediği biliniyor. "Seçim erkene alınacak mı, alınmayacak mı?" tartışmalarının yeniden alevlendiği şu günlerde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan dikkat çekici açıklamalar geldi.

Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar
KRT canlı yayınında Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın sunduğu programa konuk olan Karamollaoğlu, siyasi kulislerde uzun süredir dillendirilen bir tarih olan 4 Kasım için AK Parti'nin hazırlık yaptığını gündeme taşıdı.

"Allah rızası için yapmayın"
Türkiye'deki ekonomik tablonun kötüye gideceğine işaret eden Karamollaoğlu, "AK Parti, tablo daha da ağırlaşmadan bir an önce yerel seçimi de atlatmak için 4 Kasım'ı belirledi. Genel seçimleri öne aldılar, bu problemlerin geleceğini görüyorlardı. Şimdi mecliste tekrar bir anayasa değişikliği ile mahalli seçimleri öne alma çabası var. "4 Kasım" deniliyor. Ben de ısrarla bütün milletvekillerine diyorum ki Allah rızası için yapmayın. Bu AK Parti milletin ciddi manada canını yakacak bir takım adımları atabilmek için önündeki seçim tehdidini ortadan kaldırmak istiyor." dedi.

Gözler CHP'ye çevrildi
Öte yandan erken yerel seçim konusunda anayasa değişikliği gerekiyor. AK Parti ile MHP’nin 344 olan sandalye sayısının anayasayı değiştirmeye yetmediği için gözler CHP’ye çevriliyor. 400 milletvekili desteği ile anayasa değişikliği yapılacağı bilinirken, bu konuda AK Parti'den geçtiğimiz günlerde önemli bir açıklama geldi. AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, gazetecilerin "yerel seçimler erkene mi alınacak" sorusuna "Yerel seçimlerin erkene alınması için anayasa değişikliği gereklidir. Ak Parti ve MHP’nin böyle bir çoğunluğu yok, 400 sandalye gerekir, CHP böyle bir teklif getirirse değerlendirilir." demişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri