AK PARTI'DE YOLDAKI IŞARETLER

Gündem 9 Ekim 2018 10:04
Videoyu Aç   AK PARTI'DE  YOLDAKI IŞARETLER
A
a

AK Parti, yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken, hazırlığını çok yönlü yapıyor. Teşkilatı sıkı bir eğitime alan genel merkez, vatandaşın nabzını da anketlerle yokluyor. Düzce'de "Aday olarak kimi görmek istiyorsunuz?" sorusunun yanı sıra mevcut başkanların performansı da anketlerle mercek altına alınıyor. Bu süreçte il belediyesi için adı geçen Düzceli Vali İsmail Ustaoğlu, mevcut Başkan Dursun Ay, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, eski Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, Başakşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cüneyt Yılmaz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanı Ali Ergün'ün yanı sıra bir çok bilindik ismin yarışa dahil olmaya hazırlandığı konuşuluyor.

Vatandaş olumsuz tepki verirse...
2019'un mart ayında yapılacak yerel seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdüren AK Parti, teşkilat eğitimini ön planda tutuyor. Vatandaşlarla en uygun diyaloğun kurulmasını isteyen parti, bunun için uzmanlarla mensuplarını 'Eğitim' programlarında buluşturuyor. Eğitimlerde sadece olumlu durumlar değil, vatandaş ziyaretleri sırasında karşılaşılacak olumsuz tutumlar da göz önüne bulunduruluyor. Bu doğrultuda, teşkilat mensuplarının olumsuz tavır karşısında ne yapması gerektiğine ilişkin kriz yönetimi eğitimi veriliyor

'Aday' hatasını tekrarlamak istemiyor
Diğer taraftan Düzce ve ilçelerinde anketler, teşkilat üyeleri ile istişareler ve toplantılarla durum değerlendirmesi yapan AK Parti Genel Merkezi, bu doğrultuda kasım ayında başlayacak aday adaylığı sürecinde doğru isimle yola çıkılmasına zemin hazırlıyor. Daha önceki seçimlerde yapılan 'aday' hatasını tekrarlamak istemeyen AK Parti, kazansın-kazanmasın tüm il, ilçe ve beldelerde işi sıkı tutuyor.

Anketler aday belirlemede kilit rol oynayacak
Yerel seçimlere yönelik yapılan faaliyetler ve verilen demeçler göz önüne alındığında, anketlerin aday belirlemede kilit rol oynayacağı anlaşılıyor. Seçimlere strateji planı çerçevesinde hazırlanan AK Parti, çok yönlü bir çalışma içerisinde bulunurken, anketleri sadece belediye başkanlığı adaylığı ile de sınırlı tutmuyor. Anket çalışmasında ayrıca illerdeki eksiklikler de halka sorularak durum değerlendirmesi yapılıyor. Çalışmaları beğenilmeyen başkanlar mercek altına alınıyor, tepkinin sebepleri araştırılıyor.

AK Parti yine fire vermek istemiyor
Son yerel seçimlerde Düzce'de tüm belediyeleri alan AK Parti, 24 Haziran'daki gibi kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyor. Genel seçimlerdeki 3'te 3 geleneği, 1 vekilliğin MHP'ye kaptırılması ile bozulan AK Parti, belediyelerde fire vermek istemiyor.

Aday adayı bolluğu yaşanacak
Bunun için titiz bir çalışma yürütülürken, Düzce'de yine aday adayı bolluğunun yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Düzceli Vali İsmail Ustaoğlu, mevcut Başkan Dursun Ay, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, eski Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, Başakşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cüneyt Yılmaz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanı Ali Ergün'ün adı başkanlık için geçerken, parti nezdinde gereken onayı almak için can atan bir çok partilinin de vize alması halinde elinde başvuru formuyla soluğu parti binasına alacağı biliniyor.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri