AİLESİ MUAYENE SIRASI ALAMIYOR  

Gündem 25 Aralık 2019 17:32
Videoyu Aç AİLESİ MUAYENE SIRASI ALAMIYOR  
A
a

6 ay önce doğan ve burun tıkanıklığı ile hırıltı şikayetiyle hastaneye getirilen Güneş bebekte 130 binde bir görülen bir hastalığa rastlandı. Çekilen röntgen filmi sonucunda Güneş bebeğin kalbinin sağ tarafta olduğu anlaşıldı. Öncü Haber ekiplerine konuşan Baba Muhammet Pak, Düzce’den Sakarya’ya sevk edildiklerini ancak hiçbir şekilde muayene sırası alamadığını belirterek dertlerine derman olunmasını istedi.    

Düzce merkeze bağlı Çay Mahallesi’nde ikamet eden Muhammet ve Ayşegül Pak çifti, Güneş isimli 6 aylık bebeklerini burun ve hırıltı şikayeti nedeniyle Düzce Üniversite Araştırma Hastanesi Çocuk Acili’ne getirdiklerinde 130 binde bir görülen bir hastalık ile karşılaştı. Çekilen röntgen filminin ardından Güneş bebeğin kalbinin sağ tarafta olduğu ortaya çıktı. Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yeterli ekipman olmamasından dolayı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yönlendirilen Pak çifti, hastanedeki yoğunluktan dolayı sıra alamıyor. Öncü Haber ekiplerine konuşan Pak çifti, devlet büyüklerine seslenerek dertlerine derman bulunmasını istediler. 
Çekilen röntgende filminde bebeğimizin kalbinin sağ tarafta olduğu anlaşıldı”
Anne Ayşegül Pak hastaneye burun tıkanıklığı için gittiklerini belirterek şunları söyledi: “ Çocuğumuzu burun tıkanıklığı ve hırıltısı rahatsızlığı vardı. Bundan dolayı Düzce Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Çocuk Polikliniğine getirdik. Muayenesi için röntgen filmi çekildi. Çekilen röntgende filminde bebeğimizin kalbinin sağ tarafta olduğu anlaşıldı. Bundan dolayı herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığı konusunda muayene istedik. Araştırma Hastanesinde ekipman eksikliği nedeniyle çocuğumuzun muayenesi için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Bölümüne sevk edildi. Hasta yoğunluk nedeniyle şuan bu hastaneden randevu alamıyoruz. Yetkililerden buna bir çare bulmasını istiyoruz.”
Devlet büyüklerimden randevu konusunda yardım bekliyorum”
Hiçbir şekilde randevu alamadıklarını belirten Baba Muhammet Pak şöyle konuştu: “Kızımın burnunda tıkanıklık ve boğazlarındaki hırıltı sebebiyle Düzce Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Polikliniği’ne getirdim. Muayenesi için röntgen filmi çekildi. Röntgen filminin incelenmesi sonucu kızımın kalbinin sağ tarafta olduğu belirlendi. Ben çocuğumun diğer iç organlarının da yerlerinin ters olabileceği endişesini yaşıyorum. Burada gerekli ekipman bulunmadığı için bize “Ankara İstanbul veya Sakarya’da bulunan üniversiteye getirin” dediler. Ben Sakarya Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ni randevu için aradım. Randevu vermiyorlar. 182 hasta randevusu için aradım bana 13 Ocak 2020 ye randevu veriyorlar. Randevu süresi 15 günlük süreyi aştığı için randevu alamıyorum. Çocuğumun sağlık durumunu merak ediyorum. Doktorlar bu durumun 130 binde bir görünen durum olduğunu belirttiler. Devlet büyüklerimden randevu konusunda yardım bekliyorum.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri